JĘZYKOWY WYCISK A1/A2

…to e-book z audiobookiem, w którym znajdziesz francuskie opowieści z życia trzech różnych Francuzów. Każda z nich ma swój niepowtarzalny klimat, który wciągnie Cię tak, że nawet nie zauważysz, że się uczysz i wznosisz swój francuski na wyżyny! Daj się porwać francuskiej przygodzie! 

E-book przeznaczony jest dla osób na poziomie początkującym A1/A2.

Jest to narzędzie, które pomaga w rozwijaniu umiejętności rozumienia ze słuchu i czytania oraz wzbogaceniu słownictwa. Wszystkie teksty w e-booku zawierają tylko czas teraźniejszy. Nie znajdziesz tutaj czasu przyszłego lub przeszłego, ani trybu rozkazującego, przypuszczającego i łączącego, bo chodzi o to, byś powoli wdrażał się w język. Pliki mp3 nagrał rodowity Francuz, ale zadbał o to, by tempo było w miarę powolne, a wymowa wyraźna – żebyś miał szansę jak najwięcej zrozumieć ze słuchu, bo jest to umiejętność, którą trzeba ćwiczyć, najlepiej zaczynając od nagrań dostosowanych do Twojego poziomu.

E-book jest obecnie dostępny w sprzedaży i będzie tylko 27.11 do północy!

SŁOWEM WSTĘPU...

Zaczynając naukę obcego języka skupiaj się przede wszystkim na sobie (i tutaj taki egocentryzm jest jak najbardziej wskazany!;)). Musisz przecież umieć powiedzieć, gdzie mieszkasz, czym się w życiu zajmujesz, jakie jest Twoje hobby… Nieraz ktoś Cię o to zapyta!

Nie ma sensu uczyć się na pamięć dwudziestu nazw zawodów (strażak, ślusarz, hydraulik itd.). Ważne, byś wiedział, jak powiedzieć o swojej pracy oraz ewentualnie o pracy Twoich najbliższych. Wybieraj to, co dla Ciebie najważniejsze i związane z Twoim życiem. Jeśli nie uprawiasz sportu, a zamiast tego pasjonujesz się malarstwem akwarelowym, to bardziej Ci się przyda słownictwo i sformułowania z tym związane (malować, obraz, pędzel, farby, akwarele itd.), niż znajomość nazw kilkunastu dyscyplin sportowych. Logiczne, nie? No bo jak masz mówić o swojej pasji, jeśli brakuje Ci słów?

 

Żeby nauka była efektywna, to potrzebny jest kontekst! Nauka suchych zwrotów na pamięć daleko Cię nie zaprowadzi, jeśli nie uczysz się ich w zdaniach. Żeby umieć opowiadać o sobie po francusku, musisz wiedzieć jak to robić, a najlepszą metodą jest… kopiowanie!

Ucząc się obsługi jakiegoś programu też zapewne najpierw włączasz jakiś tutorial na YouTube i robisz to samo, co osoba, która jest na filmiku. Dopiero potem samodzielnie obsługujesz program decydując sam, co i kiedy chcesz kliknąć!

No i właśnie po to jest ten e-book! Abyś zobaczył, jak o swoim życiu opowiadają Francuzi, czyli jakich używają zwrotów i jak formułują zdania. Znajdziesz tutaj trzy opowieści napisane i nagrane prostym językiem, ale takim, który brzmi naturalnie! Poznasz wiele życiowych i używanych na co dzień zwrotów, które od razu będziesz mógł wykorzystać w swoich wypowiedziach i poznasz różne smaczki językowe. A na dokładkę osłuchasz się z brzmieniem francuskiego, bo wszystko jest nagrane.

To nauka daleka od nudy. Sam się bardzo szybko o tym przekonasz, bo każda z opowieści na bank Cię wciągnie i spędzisz miło czas… tak naprawdę się ucząc! Materiał w e-booku, to świetna baza, dzięki której będziesz mógł potem sam ćwiczyć opowiadanie o sobie (z ewentualnym dostosowaniem słownictwa, które potrzebujesz).

POZNAJ BOHATERÓW E-BOOKA:

JULIE mieszka z rodzicami i bratem w Grenoble, francuskim mieście znajdującym się w samym sercu Alp. Jest studentką psychologii i mimo, że ma dużo nauki, to jednak znajduje czas na to, by spotykać się ze znajomymi. Opowiada też o tym, co w życiu robią jej rodzice i brat.

NATHALIE, to Belgijka od dawna mieszkająca we Francji. Jej dom znajduje się nad oceanem Atlantyckim w Bretanii, a do plaży ma bardzo blisko. Jest na emeryturze, ale aktywnie spędza czas, dużo spacerując. Stara się wykorzystać dobrze każdy dzień, nawet jeśli pogoda nie sprzyja. Czy ma kogoś, z kim może dzielić swoją codzienność? Opowiada o tym w e-booku!

 

BENJAMIN, to młody Francuz, który żyje w Calais znajdującym się na północy Francji i całkowicie oddaje się swojej pracy, która jest też jego pasją. Jest mechanikiem samochodowym. W warsztacie, w którym pracuje ma kolegów, z którymi czasem idzie do pobliskiego baru i godzinami rozmawia o autach.  

Masz ochotę na taką klimatyczną naukę francuskiego? Możesz słuchać opowieści jadąc autem, biegając, spacerując z psem, robiąc obiad… Po kilkukrotnym wysłuchaniu gotowe zwroty automatycznie wejdą Ci do głowy, byś mógł potem rzucać nimi, jak z rękawa podczas autentycznej rozmowy z Francuzami! Nie zwlekaj!

E-book będzie dostępny tylko do 4 kwietnia do północy, a potem zniknie na parę miesięcy!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA:

Jeśli nie chcesz przegapić informacji o dostępności kursów i e-booków na Francuskim Notesiku, zapisz się na mój darmowy newsletter. Poza tym będziesz mieć dostęp do wielu darmowych materiałów i co poniedziałek otrzymywać nowy list pachnący Korsyką i zawierający różne smaczki językowe oraz kulturowe!