Poznaj bliżej francuskie dźwięki i popraw swoją wymowę!

Dołącz do szkolenia, które pomoże Ci rozpoznawać i wymawiać problematyczne dla Polaków dźwięki.

Możesz nauczyć się francuskiej wymowy, nawet jeśli nie masz dobrego słuchu muzycznego!

Zobacz, czy to o Tobie...

Sprawdź, czy któraś z sytuacji Ciebie dotyczy:

Chcesz rozpocząć naukę francuskiego od zera

i trochę obawiasz się wymowy. Potrzebujesz konkretnego wprowadzenia.

TAK / NIE
Nikt Ci nie wyjaśnił zasad francuskiej wymowy

i czujesz, że właśnie tego brakuje w Twojej nauce, niezależnie od poziomu, jaki masz.

TAK / NIE
Francuzi nie rozumieją, kiedy do nich mówisz

i bardzo Cię to frustruje. Niby trochę znasz język, ale Twoja wymowa Cię blokuje i utrudnia komunikację.

TAK / NIE

Było przynajmniej jedno TAK?

Mam coś, co może Ci pomóc!

Szkolenie z wymowy dla początkujących
i nie tylko!

To szkolenie na nowoczesnej platformie internetowej, z którym wystartujesz z nauką francuskiej wymowy 🚀, ucząc się, jak wymawiać najtrudniejsze dla Polaków dźwięki i jak rozróżniać problematyczne słowa, które słyszy się na co dzień.

W 10 lekcjach wideo wyłożymy Ci podstawy teoretyczne i pokażemy, jak poprawnie artykułować dźwięki (jak układać usta, język…)

Trudne dźwięki

Dowiesz się, jak artykułować kilka ważnych dźwięków, których nie ma w języku polskim i które sprawiają Polakom problemy

Pułapki

Poznasz słowa, które źle wymówione kompletnie zmieniają znaczenie wypowiedzi i wprawiają rozmówcę w zakłopotanie

Wskazówki

Dostaniesz praktyczne wskazówki, które od razu będziesz mógł zastosować w swojej pracy nad wymową

Francuska wymowa ekstremalnie trudna?

Być może słyszałeś już, że jak źle wymówisz jakiś dźwięk, to Francuz zupełnie Cię nie zrozumie, albo, że zasad fonetycznych jest tak dużo, że życia Ci nie starczy na opanowanie ich wszystkich… Z resztą pewnie słuchając francuskiego masz wrażenie, że w życiu nie osiągniesz wystarczająco poprawnej wymowy…

To wszystko trochę zniechęca do rozpoczęcia nauki francuskiego…

Ale wiesz co?

Francuska wymowa wbrew pozorom nie jest aż taka trudna!

Oczywiście, ma ona trochę zasad, które trzeba przyswoić, ale tak naprawdę znając na początku tylko kilka z nich możesz sobie całkiem nieźle radzić. Pozostałe zasady będziesz zgłębiał w toku dalszej nauki, gdy już się w nią wdrożysz. Musisz tylko wiedzieć, jak tę wymowę ugryźć.

Francuz Cię zrozumie!

Modne stało się mówienie, że Francuz Cię nie zrozumie, tylko ile z osób wygłaszających takie hasła faktycznie przebywa z Francuzami? Francuz Cię nie zrozumie w jednej sytuacji - gdy będziesz udawał, że znasz francuski niemając o nim żadnego pojęcia. Jeśli jednak zaczynasz się uczyć i próbujesz odwzorowywać dobrą wymowę, to nawet jeśli jest ona daleka od "idealnej", jesteś w stanie się dogadać! Jeśli jakiś dźwięk przekręcisz, to... uratuje Cię przecież kontekst!, ewentualnie... Francuz dopyta, o co Ci chodzi 🙂

✅ Nie taki francuski straszny, jak go malują

Od razu lepiej, co? Miło jest wiedzieć, że nie musisz dążyć do ideału, by być zrozumianym, szczególnie jeśli masz polski aparat mowy 🙂 Możesz jednak wyćwiczyć wymowę tak, by była ona poprawna. Pomożemy Ci w tym, bo mamy na to swoje sposoby!

Pokażmy Ci, jak się uczyć francuskiej wymowy!

Nazywam się Maria Renaud i od ponad dekady żyję z Thomasem, który jest Francuzem. Mieszkamy na francuskiej Korsyce. Języka zaczęłam uczyć się jako dorosła osoba i mówi się, że to już za późno, by mieć fajny akcent i dobrą wymowę. Nie mam słuchu muzycznego, więc wydawałoby się, że zaczynając naukę francuskiego z góry byłam na straconej pozycji. Ja się jednak tak szybko nie zniechęciłam! Zagłębiłam się w teorię, dowiedziałam, jak operować aparatem mowy przy produkcji różnych dźwięków i duuuużo ćwiczyłam pod czujnym okiem (i uchem 😉 ) Thomasa. Osiągnęłam poziom, o jakim na początku nawet nie śniłam! Wiem, że wszystko jest kwestią ćwiczeń. Teraz to ja razem z Thomasem chcę pomóc Tobie…

 

 

✅ Zacznij uczyć się dobrze!

Na szkoleniu dostaniesz też wskazówki, jak samodzielnie uczyć się wymowy i kontrolować samemu swoje postępy.

Zobacz fragmenty lekcji

Lekcje wideo w lekki sposób przeprowadzą Cię przez trudne zagadnienia francuskiej wymowy, które osobom początkującym (i nie tylko!) bardzo często spędzają sen z powiek. Zdobędziesz mnóstwo praktycznej wiedzy, która przyda Ci się w dalszej nauce, a także pomoże mówić bardziej zrozumiale, jeśli już mieszkasz we Francji i ciągle masz problemy z komunikacją ze względu na wymowę.

Jakie tematy znajdziesz na szkoleniu?

Poniżej znajdziesz spis 10 lekcji wideo, jakie znajdziesz na szkoleniu.

Przy omawianiu poszczególnych trudnych dźwięków poznasz również symbole alfabetu fonetycznego!

Na tej lekcji wyjaśniam, dlaczego każdy może nauczyć się francuskiej wymowy, niezależnie od wieku, predyspozycji czy miejsca zamieszkania.

Na tej lekcji opowiem Ci, co jest ważne w nauce fonetyki, ile jest dźwięków do opanowania oraz na konkretnych przykładach pokażę zależność między gramatyką i wymową.

Na tej lekcji poznasz wymowę literki e na końcu wyrazu. Dowiesz się, dlaczego czasem jest niema, a czasem wypowiadana.

Na tej lekcji dowiesz się, jak poprawnie wymawiać, aby Francuz wyłapał, czy chodzi Ci o liczbę pojedynczą czy mnogą. Różnica jest bardzo istotna i wielu Polaków nie potrafi jej zaznaczyć.

Na tej lekcji poznasz bardzo trudny dźwięk dla niewprawionego Polskiego ucha. Zdradzę Ci dobrą technikę, jak go wymówić i pokażę różnicę z innym polskim dźwiękiem.

Na tej lekcji omówimy ważną różnicę w wymowie, dzięki której nie będziesz mieć już problemu (jak wielu Polaków) we francuskiej piekarni, bo nauczysz się dwóch dźwięków.

Liczebnik 2 oraz 12 wprowadzają wiele zamieszania w rozmowach, ponieważ w niektórych sytuacjach subtelna różnica jest tylko w jednym dźwięku i zamiast jednego powie się drugie, zmieniając przy tym kompletnie sens wypowiedzi.

Ten standarowy błąd (i nie tylko w przypadku tej pary słów) opiera się na ważnej zasadzie fonetycznej, którą poznasz w tej lekcji.

Ponieważ wymowa i pisownia francuskie bardzo się między sobą różnią, to wiele osób pomaga sobie zapisując wymowę na kartce. Robią to źle, przez co utrwalają od samego początku złe nawyki wymowy. Na tej lekcji pokażę Ci, jak sobie z tym poradzić.

Tutaj podpowiem Ci fajny sposób na naukę francuskiej wymowy 🙂

✅ DOŁĄCZ DO SZKOLENIA W NISKIEJ CENIE

Obecnie szkolenie jest w kwocie 69 zł, tj. około 17 EUR, a więc kosztuje ono tylko tyle, co… sałatka we francuskiej restauracji!  Po zakupie dostęp do platformy dostajesz na 12 miesięcy.

– 10 lekcji wideo (łącznie 50 minut)

– 48 fiszek elektronicznych z głosem Thomasa

– 30 quizów interaktywnych

 

69

CO O SZKOLENIU MÓWIĄ KURSANCI?

To jak? Gotowy na podróż do świata francuskich dźwięków?

FAQ

Dostęp do szkolenia masz na 12 miesięcy od momentu zakupu

Tak! Wymowa jest tu omówiona pod nieco innym kątem, niż w pierwszym module pierwszej części kursu A1. To szkolenie to świetny dodatek uzupełniający i systematyzujący wiedzę, dlatego jeśli nawet jesteś już kursantem Wielkiego kursu, to śmiało możesz dołączyć do szkolenia 🙂

Tak. Możesz dokonać płatności kartą albo wykonać zwykły przelew na moje konto. Po dokonaniu zamówienia napisz wiadomość mailową na adres maria.renaud@francuskinotesik.pl, a podam Ci numer konta i kwotę w EUR.

Tak. Kurs działa na komputerze, telefonie, tablecie. Aby korzystać z platformy musisz mieć dostęp do internetu.

Napisz do mnie wiadomość mailową na maria.renaud@francuskinotesik.pl