Jeśli...

...to jesteś we właściwym miejscu!

Stworzyliśmy dla Ciebie wideokurs online, dzięki któremu możesz w zaciszu domowym i we własnym tempie samodzielnie nauczyć się podstaw języka francuskiego! Teraz masz szansę spełnić swoje marzenie! Nie zwlekaj! Sprawdź, co przygotowaliśmy!

 

Po zakupie kursu wystarczy, że za pomocą swojego loginu i hasła zalogujesz się na platformie… i możesz zacząć naukę! Wszystkie niezbędne materiały masz w jednym miejscu!

 

CO ZAWIERA KURS?

Na platformie kursowej znajduje się siedem modułów zawierających łącznie aż 107 lekcji wideo o łącznym czasie trwania 18 godzin oraz setki różnorodnych dodatków! Nauczysz się życiowego słownictwa, poznasz zasady wymowy i gramatykę, a także ciekawostki kulturowe i przy okazji „wirtualnie” zwiedzisz Korsykę. Poniżej znajdziesz ogólny opis modułów z próbkami lekcji oraz szczegółowy spis treści kursu.

MODUŁ 0 - francuz uczy

W tym module nauczysz się zwrotów niezbędnych w codziennej komunikacji, dowiesz się jak się przedstawić i coś o sobie powiedzieć oraz zbudujesz sporą bazę słownictwa. Zobacz pierwszą lekcję z modułu FRANCUZ UCZY.

Lekcje w kursie zawierają dodatkowo quizy oraz testy interaktywne oraz dostęp do fiszek elektronicznych, a w modułach 2-5 dodatkowo ćwiczenia z odpowiedziami i transkrypcje do druku.

W kursie znajdziesz nie tylko lekcje językowe, ale również kulturowe, abyś wiedział, jak zachowywać się w gronie Francuzów. Znajomość różnic kulturowych jest potrzebna przede wszystkim wtedy, kiedy planujesz wyjazd do Francji. Zobacz fragment lekcji z serii SMACZEK KULTUROWY.

MODUŁ 1 - WYMOWA

W tym module znajdziesz aż 22 lekcje wideo (łącznie około 3h), w których dokładnie omówiono podstawowe zasady wymowy. Ta wiedza pomoże Ci w czytaniu i pisaniu po francusku. Zrozumiesz dlaczego więcej liter się zapisuje, niż wymawia. Obejrzyj jedną lekcję z tego modułu.

MODUŁY 2-5

W czterech modułach znajdziesz łącznie 52 lekcje (około 12h filmów). Przeprowadzą Cię one krok po kroku przez francuską gramatykę i nauczą przydatnego życiowego słownictwa.

AKTUALIZACJA: Lekcje z tych modułów są aktualnie wymieniane. Zobacz info niżej:

AKTUALIZACJA NA 2022/2023:

Kurs jest na rynku od czerwca 2020 roku i od tego czasu bardzo się rozwinął. Największe aktualizacje, które nastąpiły na przestrzeni ostatnich 2 lat, to powstanie dwóch nowych modułów w kursie (moduł 0 i moduł 6). Nowe lekcje z serii FRANCUZ UCZY, FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY i SPACER Z FRANCUZEM robią furorę! Kursanci bardzo tę formę nauki chwalą, dlatego kolejna aktualizacja przewidziana na najbliższe miesiące (aby jeszcze bardziej uprzyjemnić i uskutecznić naukę!), to…

Wymiana lekcji w modułach 2-5. Lekcje będą stopniowo zamieniane na nowy format wideo. Pierwsze zmiany już można podejrzeć w module 2. Obejrzyj lekcję 4 z modułu 2.

MODUŁ 6 - spacer z francuzem

W szóstym module pospacerujesz z Francuzem w różnych miejscach i posłuchasz życiowego języka. Po przerobieniu wcześniejszych modułów będziesz już wiedział, jak budować takie zdania. Czas na osłuchiwanie się z żywym językiem. Zobacz fragment lekcji SPACER Z FRANCUZEM w piekarni.

INNE MATERIAŁY:

W kursie poza lekcjami wideo znajdziesz mnóstwo różnorodnych ćwiczeń, które pomogą Ci utrwalić zdobytą wiedzę. Do dyspozycji masz testy na platformie, fiszki w aplikacji QUIZLET oraz interaktywne quizy. Zobacz przykładowy quiz:

Ponadto w kursie znajdziesz materiały do pracy w trybie offline! Możesz pobrać ćwiczenia z odpowiedziami, notatki i transkrypcje do lekcji w formacie pdf oraz je wydrukować, a także pliki mp3, by  móc słuchać lekcji, gdy np. sprzątasz, jedziesz tramwajem, spacerujesz z psem itp.

E-BOOK "JĘZYKOWE KOŁO RATUNKOWE":

E-book, który podpowie Ci, jak sobie poradzić w różnych sytuacjach, kiedy znajdziesz się we Francji, jednak słabo znasz język. Wskazówki kulturowe, gotowe zwroty, podpowiedzi i wszystko to dodatkowo nagrane w formie audio!

jezykowe

Spis tematów lekcji wideo:

Rozwiń poniższe elementy i zapoznaj się z zawartością każdego modułu:

W tym module nauczysz się zwrotów niezbędnych w codziennej komunikacji, dowiesz się jak się przedstawić i coś o sobie powiedzieć oraz zbudujesz sporą bazę słownictwa. Poza lekcjami językowymi FRANCUZ UCZY masz do dyspozycji również lekcje kulturowe SMACZEK KULTUROWY, które pomogą Ci zrozumieć pewne zachowania Francuzów oraz podpowiedzą, jak używać pewnych zwrotów.

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z modułu 0:  2 godz. 51 min. 10 sek.

 

LEKCJA 1 – powitanie i przedstawienie się (6:50)

                   FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (5:49)

LEKCJA 2 – co mówić na początku rozmowy (6:24)

LEKCJA 3 – jak się pożegnać (5:17)

                   FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (6:17)

LEKCJA 4 – zwroty grzecznościowe (7:10)

                   FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (7:20)

LEKCJA 5 – skąd pochodzisz? (5:32)

                   FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (6:17)

LEKCJA 6 – uczę się francuskiego (6:42)

LEKCJA 7 – przepraszam, nie rozumiem (8:57)

LEKCJA 8 – 25 najpopularniejszych czasowników (14:14)

                   druga porcja 25 czasowników (10:32)

                   VIDEONOTKA (8:35)

                   VIDEONOTKA2 (10:17)

                   VODEONOTKA3 (13:44)

                   VIDEONOTKA4 (6:49)

LEKCJA 9 – rozszerzamy słownictwo (10:57)

                   VIDEONOTKA1 (8:05)

                   VIDEONOTKA2 (5:02)

                   VIDEONOTKA3 (5:05)

                   VIDEONOTKA4 (5:24)

                   VIDEONOTKA5 (5:31)

LEKCJA 10 – kolejnych 25 czasowników (7:21)

         

 

Cały pierwszy moduł poświęcony jest omówieniu zasad francuskiej wymowy. Na początek poznasz francuski alfabet i dowiesz się, dlaczego niektóre litery posiadają akcenty lub inne znaki. Następnie poznasz osobliwości spółgłosek (kiedy ich nie czytamy czy jak zmieniają wymowę w zależności od tego, jakie litery im towarzyszą). Spółgłoski z reguły nie sprawiają Polakom problemów. Zdecydowanie trudniejsze są samogłoski, którym poświęcone jest dużo uwagi w kolejnych lekcjach. W module tym dowiesz się, jak czytać różne kombinacje liter. Zdobycie tej wiedzy bardzo ułatwi dalszą naukę. Uczenie się wymawiania i pisania francuskich wyrazów staje się prostsze, gdy rozumiemy już dlaczego połowy liter się nie czyta, mimo tego, że się je zapisuje.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  3 godz. 20 min. 5 sek.

LEKCJA 1 – alfabet francuski (14:58)

LEKCJA 2 – akcenty (12:22)

LEKCJA 3 – spółgłoski (21:57)

LEKCJA 4 – litera C (6:54)

LEKCJA 5 – litera G (4:36)

LEKCJA 6 – litera S (9:00)

LEKCJA 7 – Litera e, é, è, ê, ë (8:23)

LEKCJA 8 – ai, aî, aï, ei, eî (5:34)

LEKCJA 9 – ail, aille (3:09)

LEKCJA 10 – ay (5:34)

LEKCJA 11 – eu, œ, œu, eur, œur (12:07) 

LEKCJA 12 – eil, eille, euil, euille (3:29)

LEKCJA 13 – ex (4:26)

LEKCJA 14 – i, î, ï, il, ille (8:24)

LEKCJA 15 – au, eau (4:27)

LEKCJA 16 – u, ou, ouil, ouille (7:40)

LEKCJA 17 – oi, oy (2:58)

LEKCJA 18 – am, an, aon, em, en (14:27)

LEKCJA 19 – om, on (8:13)

LEKCJA 20 – im, in, ym, yn, aim, ain, eim, ein (18:25)

LEKCJA 21 – tia, tie, tion, et, ette (8:14)

LEKCJA 22 – Łączenie międzywyrazowe (14:48)

.

W module drugim rozpoczniesz rzeczywistą naukę języka. Najpierw poznasz się podstawowe wyrażenia i zwroty grzecznościowe (takie jak np. dziękuję, do widzenia, miłego dnia), które są elementem niezbędnym w podstawowej komunikacji. Następnie zaczniesz poznawać gramatykę, ucząc się przy okazji, jak powiedzieć, czym się w życiu zajmujesz, jakimi językami się posługujesz, w jakim kraju mieszkasz itd. W module tym poznasz czasownik być i mieć oraz garść innch czasowników, pomocnych w podstawowej komunikacji. Dowiesz się, dlaczego rzeczowniki w języku francuskim występują z rodzajnikami (na razie omówimy rodzajniki nieokreślone i określone) i jak tworzyć liczbę mnogą rzeczowników, i nauczysz się wielu przymiotników (także ich form żeńskich). Poznasz liczby od 1 do 10. Opanowanie materiału z tego modułu wprowadzi Cię w podstawy komunikacji.  

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  2 godz. 45 min. 51 sek.

LEKCJA 1 – Galicyzmy, czyli zapożyczenia z języka francuskiego (5:06)

LEKCJA 2 – QUIZ – sprawdź swoją wiedzę (07:02)

LEKCJA 3 – Czasownik être i zaimki osobowe nieakcentowane (16:41)

LEKCJA 4 – Zaimki osobowe akcentowane (7:35)

LEKCJA 5 – JE NE SUIS PAS, czyli przeczenie oraz EST-CE QUE…? (10:23)

LEKCJA 6 – Rodzaj żeński przymiotników (8:43)

LEKCJA 7 – Rodzaj żeński przymiotników #2 (19:13)

LEKCJA 8 – Rodzajniki nieokreślone UN, UNE, DES (8:42)

LEKCJA 9 – Liczebniki 0-10 oraz czasownik avoir (8:53)

LEKCJA 10 – Liczba mnoga rzeczowników (18:50)

LEKCJA 11 – Czasownik aimer, adorer i détester oraz wprowadzenie do rodzajników określonych (13:29)

LEKCJA 12 – Czasowniki pierwszej grupy (17:19)

LEKCJA 13 – OUI, NON, SI, MOI AUSSI, MOI NON PLUS i inne… (8:57)

W module trzecim nastąpi zgłębianie wiedzy poprzez wprowadzenie wielu nowych zagadnień. Nie tylko cały czas będziesz wzbogacał swoje słownictwo (nowe czasowniki, rzeczowniki itd), przez co nauczysz się mówić o swojej codziennej, rutynie, o swojej rodzinie, będziesz potrafił powiedzieć dokąd idziesz (np. do sklepu, szkoły), poznasz kolejne liczebniki, ale też zdania, które nauczysz się budować będą zawierały więcej elementów. Będziesz umiał zaprzeczać na różne sposoby, wskażesz, że coś do Ciebie (lub kogoś innego) należy, będziesz potrafił wskazywać konkretną osobę czy przedmiot. Nauczysz się zadawać pytania na różne sposoby, wydawać polecenia… Ogromnie dużo wiedzy!

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  3 godz. 8 min. 7 sek.

LEKCJA 1 – 10 czasowników pierwszej grupy (14:21)

LEKCJA 2 – Liczebniki 11-60 (8:17)

LEKCJA 3 – Czas (18:51)

LEKCJA 4 – Sposoby zadawania pytań #1 (9:35)

LEKCJA 5 – MON, MA… czyli zaimki przymiotne dzierżawcze (16:13)

LEKCJA 6 – Czasownik aller i formy ściągnięte rodzajników: AU, AUX (12:45)

LEKCJA 7 – Czasowniki zakończone na -er i ich odstępstwa od standardowej odmiany (22:22)

LEKCJA 8 – Zaimki przymiotne wskazujące: CE, CET, CETTE, CES (7:26)

LEKCJA 9 – Rodzajniki określone i nieokreślone w przeczeniach (13:40)

LEKCJA 10 – Czasowniki zwrotne i czynności codzienne (14:39)

LEKCJA 11 – Zdania przeczące: NE…JAMAIS, NE…PLUS, NE…RIEN i itp. (14:20)

LEKCJA 12 – Tryb rozkazujący (12:03) 

LEKCJA 13 – Liczby 70-100, wiek, data, numer telefonu, miesiące i pory roku oraz zaimek przymiotny pytajny QUEL, QUELLE… (23:35)

W module czwartym nadal będziemy poruszać się w obrębie czasu teraźniejszego, ale Twoje zdania będą już o wiele bardziej rozbudowane. Wyrazisz swoją potrzebę, chęć, powiesz czego się boisz, co Cię boli, opiszesz gdzie coś się znajduje, co jesz i pijesz oraz w jakiej ilości, a to wszystko poznasz w oparciu o wiele nowych struktur gramatycznych (nauczysz się np. stosować rodzajniki ściągnięte i cząstkowe). Poznasz ważne i bardzo często używane używane przez Francuzów konstrukcje i dowiesz  się, jak powiedzieć, że przed chwilą coś się odbyło (np. właśnie wyszedłem z domu). Ten moduł również obfituje w ogrom wiedzy.

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  3 godz. 16 min. 14 sek.

LEKCJA 1 – Bezosobowa konstrukcja IL Y A (15:06)

LEKCJA 2 – Przyimek DE oraz formy ściągnięte rodzajników oraz wyrażenia z avoir (24:39)

LEKCJA 3 – Konstrukcja: avoir mal à / au / aux (7:14)

LEKCJA 4 – Przyimki miejsca DANS, SUR, SOUS, DEVANT (14:19)

LEKCJA 5 – Miejsce przymiotników w zdaniu i liczba mnoga przymiotników (16:00)

LEKCJA 6 – Stopniowanie przymiotników (14:57)

LEKCJA 7 – Czasownik boire i rodzajniki cząstkowe (16:51)

LEKCJA 8 – Konstrukcja QU’EST-CE QUE…, czasownik prendre i rodzajniki cząstkowe w przeczeniach (15:21)

LEKCJA 9 – Wyrażenia ilościowe (14:37)

LEKCJA 10 – Konstrukcja être en train de… (6:00)

LEKCJA 11 – 20 popularnych czasowników pierwszej grupy (18:00)

LEKCJA 12 – Zastosowanie przyimków à oraz de (13:15)

LEKCJA 13 – Jak rozpoznać rodzaj rzeczownika (19:55)

 

W tym module dokładnie omawiamy wiele ważnych czasowników, których odmiana jest nieregularna (w tym czasowniki modalne, takie jak chcieć, móc, musieć). To właśnie tutaj dowiesz się, jak w podstawowy sposób wyrazić nie tylko teraźniejszość, ale i przeszłość oraz przyszłość. Poznasz często używaną przez Francuzów konstrukcję, która pomaga wyrazić konieczność (np. Trzeba wynieść śmieci, trzeba wstać wcześnie rano itp).

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  3 godz. 15 min. 28 sek.

LEKCJA 1 – Czasownik FAIRE (10:32)

LEKCJA 2 – Przeszłość bliska, czyli LE PASSÉ RÉCENT (6:31)

LEKCJA 3 – Czasownik VOULOIR, POUVOIR i DEVOIR (11:11)

LEKCJA 4 – Zaimki pytajne QUI, QUOI (10:12)

LEKCJA 5 – Sposoby zadawania pytań #2 (16:03)

LEKCJA 6 – Przyszłość bliska, czyli LE FUTUR PROCHE (12:51)

LEKCJA 7 – Czasowniki 2 i 3 grupy (20:55)

LEKCJA 8 – Zaimek Y (16:24)

LEKCJA 9 – Zaimek EN (21:32)

LEKCJA 10 – Konstrukcja IL FAUT… (7:18)

LEKCJA 11 – Czas przeszły dokonany, czyli LE PASSÉ COMPOSÉ #1 (21:09)

LEKCJA 12 – Czas przeszły dokonany, czyli LE PASSÉ COMPOSÉ #2 (18:36)

LEKCJA 13 – Czas przeszły dokonany, czyli LE PASSÉ COMPOSÉ #3 (22:14)

W szóstym module pospacerujesz z Francuzem w różnych miejscach i
posłuchasz życiowego języka. Odwiedzisz francuską piekarnię i restaurację, pochodzisz po mieście, wybierzesz się w podróż samolotem… Po przerobieniu wcześniejszych modułów
będziesz już wiedział, jak budować takie zdania. Czas na osłuchiwanie
się z żywym językiem.

LEKCJA 1 – w mieście, część 1 (11:11)

LEKCJA 2 – w mieście, część 2 (19:47)

LEKCJA 3 – w piekarni (10:41)

               VIDEONOTKA (3:44)

               FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (3:14)

LEKCJA 4 – w restauracji (7:47)

                FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (11:29)

LEKCJA 5 – na lotnisku, część 1 (7:16)

LEKCJA 6 – na lotnisku, część 2 (8:24)

W TYM MODULE JESZCZE POJAWIĄ SIĘ LEKCJE 🙂

 

Jeśli masz jakiś problem (np. z dokonaniem zakupu), albo ciągle się wahasz, czy aby na pewno kurs będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, to wyślij mi wiadomość e-mail na maria.renaud@francuskinotesik.pl

Pomogę Ci! Doradzę, czy kurs jest dla Ciebie!

DO ZOBACZENIA NA KURSIE!