Jeśli...

...to jesteś we właściwym miejscu!

Stworzyliśmy dla Ciebie wideokurs online, dzięki któremu możesz w zaciszu domowym i we własnym tempie samodzielnie nauczyć się podstaw języka francuskiego! Teraz masz szansę spełnić swoje marzenie! Nie zwlekaj! Sprawdź, co przygotowaliśmy!

 

Kurs będzie ponownie w sprzedaży w październiku 2023. Do kursu dołączysz za:

 

 • 00dni
 • 00godzin/y
 • 00minut/y
 • 00sekund/y
 • Masz już dość nudnych podręczników i kursów, które powielają szkolny i nieskuteczny system nauki?

 • Chcesz w końcu zacząć uczyć się przydatnych rzeczy?

 • Potrzebujesz, by ktoś na życiowych przykładach jasno wyjaśnił Ci najważniejsze zasady wymowy i gramatyki?

Wielki kurs to ciekawa, nieszablonowa i efektywna nauka z oryginalnymi filmami oraz setkami materiałów dodatkowych!

Dość wkuwania suchych reguł i rycia bezsensownych list słówek na pamięć! My uczymy żywego języka (używanego przez native speakerów!) w oparciu o gramatykę i wymowę wytłumaczoną w prosty sposób!

Na dokładkę znajdziesz w kursie smaczki językowo-kulturowe, odrobinę naszego specyficznego humoru oraz zabierzemy Cię z Thomasem wirtualnie na Korsykę. Objechaliśmy tę francuską wyspę wzdłuż i wszerz, aby nadać Twojej nauce wyjątkowego smaku!

Z Wielkim kursem naukę zamienisz w prawdziwe hobby i będziesz język poznawać w ciekawy sposób! Podamy Ci całą niezbędną wiedzę na tacy!

Kilka lat regularnego nagrywania i montowania filmów do nauki francuskiego sprawiło, że wypracowaliśmy nasz niepowtarzalny styl nauczania.

Po zakupie kursu wystarczy, że za pomocą swojego loginu i hasła zalogujesz się na platformie… i możesz zacząć naukę! Wszystkie niezbędne materiały masz w jednym miejscu!

 

CO ZAWIERA KURS?

Można pięknie mówić o kursie albo po prostu pokazać jego zawartość, która mówi sama za siebie. My wybieramy to drugie! Zobacz sam, jak wyglądają lekcje, bo to właśnie z takimi filmikami będziesz spędzał czas, a jest ich w pierwszej części kursu ponad sto! Nie będziesz się nudzić, bo zadbaliśmy też o to, byś powtarzał i utrwalał wiedzę. Na platformie znajdziesz setki quizów interkatywnych, fiszek elektronicznych oraz ćwiczenia z odpowiedziami! Obejrzyj fragmenty lekcji:

MODUŁ 0 - Francuz uczy

W tym module nauczysz się zwrotów niezbędnych w codziennej komunikacji, dowiesz się jak się przedstawić i coś o sobie powiedzieć oraz zbudujesz sporą bazę słownictwa. Zobacz pierwszą lekcję z modułu FRANCUZ UCZY.

Pod każdą lekcją znajdziesz zestaw fiszek elektronicznych zawierających słownictwo z danej lekcji. Od razu osłuchujesz się z wymową francuskiego native speakera, ponieważ głos do wszystkich fiszek nagrał Thomas, który jest Francuzem!

Francuski smaczek kulturowy

W kursie znajdziesz nie tylko lekcje językowe, ale również kulturowe, abyś wiedział, jak zachowywać się w gronie Francuzów. Znajomość różnic kulturowych jest potrzebna przede wszystkim wtedy, kiedy planujesz wyjazd do Francji. Zobacz fragment lekcji z serii SMACZEK KULTUROWY.

MODUŁ 1 - WYMOWA

W tym module znajdziesz aż 23 lekcje wideo, w których dokładnie omówiono podstawowe zasady wymowy. Ta wiedza pomoże Ci w czytaniu i pisaniu po francusku. Zrozumiesz dlaczego więcej liter się zapisuje, niż wymawia. Obejrzyj fragment jednej lekcji z tego modułu.

Na platformie znajdziesz też quizy interaktywne, dzięki którym poćwiczysz rozumienie ze słuchu i utrwalisz zasady wymowy!

MODUŁY 2-5

W czterech modułach znajdziesz łącznie 52 lekcje. Przeprowadzą Cię one krok po kroku przez francuską gramatykę i nauczą przydatnego życiowego słownictwa. Obejrzyj lekcję 4 z modułu 2.

AKTUALIZACJA: Lekcje z tych modułów są aktualnie wymieniane. Zobacz info niżej!

AKTUALIZACJA NA 2023:

Kurs jest na rynku od czerwca 2020 roku i od tego czasu bardzo się rozwinął, stale go aktualizujemy i unowocześniamy czyniąc przez to naukę jeszcze ciekawszą i skuteczniejszą! Aktualizacja, która się rozpoczęła w 2022 i trwa nadal, to całkowita wymiana lekcji z kilku modułów. Na siedem modułów, prawie pięć ma już w całości nowe lekcje wideo. Stare lekcje są w formie grafik z podłożonym głosem i zostaną wymienione na nowe (w formie filmów) najpóźniej do jesieni 2023! Cena kursu po zakończeniu aktualizacji znacznie pójdzie do góry, więc teraz masz szansę nabyć go w niższej cenie.

MODUŁ 6 - spacer z francuzem

W szóstym module pospacerujesz z Francuzem w różnych miejscach i posłuchasz życiowego języka. Po przerobieniu wcześniejszych modułów będziesz już wiedział, jak budować takie zdania. Czas na osłuchiwanie się z żywym językiem. Zobacz fragment lekcji SPACER Z FRANCUZEM w piekarni.

INNE MATERIAŁY:

W kursie poza lekcjami wideo znajdziesz mnóstwo różnorodnych ćwiczeń, które pomogą Ci utrwalić zdobytą wiedzę. Do dyspozycji masz:

 • quizy interaktywne
 • fiszki elektroniczne
 • ćwiczenia w pdf
 • notatki
 • NOWOŚĆ – quizy głosowe oraz KSIĄŻKI ELEKTRONICZNE z dźwiękiem!
 
Na platformie kursowej znajdziesz również e-book z audiobookiem “JĘZYKOWE KOŁO RATUNKOWE”. Podpowie Ci, jak poradzić sobie (i co mówić!) w różnych sytuacjach, kiedy będziesz we Francji. Znajdziesz w nim wskazówki kulturowe, gotowe zwroty i podpowiedzi. Wszystko to zostało również nagrane w formie audio, więc możesz również słuchać (nie tylko czytać!). 

SPIS TEMATÓW LEKCJI:

Rozwiń poniższe elementy i zapoznaj się z zawartością każdego modułu:

W tym module nauczysz się zwrotów niezbędnych w codziennej komunikacji, dowiesz się jak się przedstawić i coś o sobie powiedzieć oraz zbudujesz sporą bazę słownictwa. Poza lekcjami językowymi FRANCUZ UCZY masz do dyspozycji również lekcje kulturowe SMACZEK KULTUROWY, które pomogą Ci zrozumieć pewne zachowania Francuzów oraz podpowiedzą, jak używać pewnych zwrotów.

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z modułu 0:  2 godz. 51 min. 10 sek.

 

LEKCJA 1 – powitanie i przedstawienie się (6:50)

                   FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (5:49)

LEKCJA 2 – co mówić na początku rozmowy (6:24)

LEKCJA 3 – jak się pożegnać (5:17)

                   FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (6:17)

LEKCJA 4 – zwroty grzecznościowe (7:10)

                   FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (7:20)

LEKCJA 5 – skąd pochodzisz? (5:32)

                   FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (6:17)

LEKCJA 6 – uczę się francuskiego (6:42)

LEKCJA 7 – przepraszam, nie rozumiem (8:57)

LEKCJA 8 – 25 najpopularniejszych czasowników (14:14)

                   druga porcja 25 czasowników (10:32)

                   VIDEONOTKA (8:35)

                   VIDEONOTKA2 (10:17)

                   VODEONOTKA3 (13:44)

                   VIDEONOTKA4 (6:49)

LEKCJA 9 – rozszerzamy słownictwo (10:57)

                   VIDEONOTKA1 (8:05)

                   VIDEONOTKA2 (5:02)

                   VIDEONOTKA3 (5:05)

                   VIDEONOTKA4 (5:24)

                   VIDEONOTKA5 (5:31)

LEKCJA 10 – kolejnych 25 czasowników (7:21)

         

 

Cały pierwszy moduł poświęcony jest omówieniu zasad francuskiej wymowy. Na początek poznasz francuski alfabet i dowiesz się, dlaczego niektóre litery posiadają akcenty lub inne znaki. Następnie poznasz osobliwości spółgłosek (kiedy ich nie czytamy czy jak zmieniają wymowę w zależności od tego, jakie litery im towarzyszą). Spółgłoski z reguły nie sprawiają Polakom problemów. Zdecydowanie trudniejsze są samogłoski, którym poświęcone jest dużo uwagi w kolejnych lekcjach. W module tym dowiesz się, jak czytać różne kombinacje liter. Zdobycie tej wiedzy bardzo ułatwi dalszą naukę. Uczenie się wymawiania i pisania francuskich wyrazów staje się prostsze, gdy rozumiemy już dlaczego połowy liter się nie czyta, mimo tego, że się je zapisuje.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  3 godz. 20 min. 5 sek.

LEKCJA 1 – alfabet francuski (14:58)

LEKCJA 2 – akcenty (12:22)

LEKCJA 3 – spółgłoski (21:57)

LEKCJA 4 – litera C (6:54)

LEKCJA 5 – litera G (4:36)

LEKCJA 6 – litera S (9:00)

LEKCJA 7 – Litera e, é, è, ê, ë (8:23)

LEKCJA 8 – ai, aî, aï, ei, eî (5:34)

LEKCJA 9 – ail, aille (3:09)

LEKCJA 10 – ay (5:34)

LEKCJA 11 – eu, œ, œu, eur, œur (12:07) 

LEKCJA 12 – eil, eille, euil, euille (3:29)

LEKCJA 13 – ex (4:26)

LEKCJA 14 – i, î, ï, il, ille (8:24)

LEKCJA 15 – au, eau (4:27)

LEKCJA 16 – u, ou, ouil, ouille (7:40)

LEKCJA 17 – oi, oy (2:58)

LEKCJA 18 – am, an, aon, em, en (14:27)

LEKCJA 19 – om, on (8:13)

LEKCJA 20 – im, in, ym, yn, aim, ain, eim, ein (18:25)

LEKCJA 21 – tia, tie, tion, et, ette (8:14)

LEKCJA 22 – Łączenie międzywyrazowe (14:48)

.

W module drugim rozpoczniesz rzeczywistą naukę języka. Najpierw poznasz się podstawowe wyrażenia i zwroty grzecznościowe (takie jak np. dziękuję, do widzenia, miłego dnia), które są elementem niezbędnym w podstawowej komunikacji. Następnie zaczniesz poznawać gramatykę, ucząc się przy okazji, jak powiedzieć, czym się w życiu zajmujesz, jakimi językami się posługujesz, w jakim kraju mieszkasz itd. W module tym poznasz czasownik być i mieć oraz garść innch czasowników, pomocnych w podstawowej komunikacji. Dowiesz się, dlaczego rzeczowniki w języku francuskim występują z rodzajnikami (na razie omówimy rodzajniki nieokreślone i określone) i jak tworzyć liczbę mnogą rzeczowników, i nauczysz się wielu przymiotników (także ich form żeńskich). Poznasz liczby od 1 do 10. Opanowanie materiału z tego modułu wprowadzi Cię w podstawy komunikacji.  

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  2 godz. 45 min. 51 sek.

LEKCJA 1 – Galicyzmy, czyli zapożyczenia z języka francuskiego (5:06)

LEKCJA 2 – QUIZ – sprawdź swoją wiedzę (07:02)

LEKCJA 3 – Czasownik être i zaimki osobowe nieakcentowane (16:41)

LEKCJA 4 – Zaimki osobowe akcentowane (7:35)

LEKCJA 5 – JE NE SUIS PAS, czyli przeczenie oraz EST-CE QUE…? (10:23)

LEKCJA 6 – Rodzaj żeński przymiotników (8:43)

LEKCJA 7 – Rodzaj żeński przymiotników #2 (19:13)

LEKCJA 8 – Rodzajniki nieokreślone UN, UNE, DES (8:42)

LEKCJA 9 – Liczebniki 0-10 oraz czasownik avoir (8:53)

LEKCJA 10 – Liczba mnoga rzeczowników (18:50)

LEKCJA 11 – Czasownik aimer, adorer i détester oraz wprowadzenie do rodzajników określonych (13:29)

LEKCJA 12 – Czasowniki pierwszej grupy (17:19)

LEKCJA 13 – OUI, NON, SI, MOI AUSSI, MOI NON PLUS i inne… (8:57)

W module trzecim nastąpi zgłębianie wiedzy poprzez wprowadzenie wielu nowych zagadnień. Nie tylko cały czas będziesz wzbogacał swoje słownictwo (nowe czasowniki, rzeczowniki itd), przez co nauczysz się mówić o swojej codziennej, rutynie, o swojej rodzinie, będziesz potrafił powiedzieć dokąd idziesz (np. do sklepu, szkoły), poznasz kolejne liczebniki, ale też zdania, które nauczysz się budować będą zawierały więcej elementów. Będziesz umiał zaprzeczać na różne sposoby, wskażesz, że coś do Ciebie (lub kogoś innego) należy, będziesz potrafił wskazywać konkretną osobę czy przedmiot. Nauczysz się zadawać pytania na różne sposoby, wydawać polecenia… Ogromnie dużo wiedzy!

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  3 godz. 8 min. 7 sek.

LEKCJA 1 – 10 czasowników pierwszej grupy (14:21)

LEKCJA 2 – Liczebniki 11-60 (8:17)

LEKCJA 3 – Czas (18:51)

LEKCJA 4 – Sposoby zadawania pytań #1 (9:35)

LEKCJA 5 – MON, MA… czyli zaimki przymiotne dzierżawcze (16:13)

LEKCJA 6 – Czasownik aller i formy ściągnięte rodzajników: AU, AUX (12:45)

LEKCJA 7 – Czasowniki zakończone na -er i ich odstępstwa od standardowej odmiany (22:22)

LEKCJA 8 – Zaimki przymiotne wskazujące: CE, CET, CETTE, CES (7:26)

LEKCJA 9 – Rodzajniki określone i nieokreślone w przeczeniach (13:40)

LEKCJA 10 – Czasowniki zwrotne i czynności codzienne (14:39)

LEKCJA 11 – Zdania przeczące: NE…JAMAIS, NE…PLUS, NE…RIEN i itp. (14:20)

LEKCJA 12 – Tryb rozkazujący (12:03) 

LEKCJA 13 – Liczby 70-100, wiek, data, numer telefonu, miesiące i pory roku oraz zaimek przymiotny pytajny QUEL, QUELLE… (23:35)

W module czwartym nadal będziemy poruszać się w obrębie czasu teraźniejszego, ale Twoje zdania będą już o wiele bardziej rozbudowane. Wyrazisz swoją potrzebę, chęć, powiesz czego się boisz, co Cię boli, opiszesz gdzie coś się znajduje, co jesz i pijesz oraz w jakiej ilości, a to wszystko poznasz w oparciu o wiele nowych struktur gramatycznych (nauczysz się np. stosować rodzajniki ściągnięte i cząstkowe). Poznasz ważne i bardzo często używane używane przez Francuzów konstrukcje i dowiesz  się, jak powiedzieć, że przed chwilą coś się odbyło (np. właśnie wyszedłem z domu). Ten moduł również obfituje w ogrom wiedzy.

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  3 godz. 16 min. 14 sek.

LEKCJA 1 – Bezosobowa konstrukcja IL Y A (15:06)

LEKCJA 2 – Przyimek DE oraz formy ściągnięte rodzajników oraz wyrażenia z avoir (24:39)

LEKCJA 3 – Konstrukcja: avoir mal à / au / aux (7:14)

LEKCJA 4 – Przyimki miejsca DANS, SUR, SOUS, DEVANT (14:19)

LEKCJA 5 – Miejsce przymiotników w zdaniu i liczba mnoga przymiotników (16:00)

LEKCJA 6 – Stopniowanie przymiotników (14:57)

LEKCJA 7 – Czasownik boire i rodzajniki cząstkowe (16:51)

LEKCJA 8 – Konstrukcja QU’EST-CE QUE…, czasownik prendre i rodzajniki cząstkowe w przeczeniach (15:21)

LEKCJA 9 – Wyrażenia ilościowe (14:37)

LEKCJA 10 – Konstrukcja être en train de… (6:00)

LEKCJA 11 – 20 popularnych czasowników pierwszej grupy (18:00)

LEKCJA 12 – Zastosowanie przyimków à oraz de (13:15)

LEKCJA 13 – Jak rozpoznać rodzaj rzeczownika (19:55)

 

W tym module dokładnie omawiamy wiele ważnych czasowników, których odmiana jest nieregularna (w tym czasowniki modalne, takie jak chcieć, móc, musieć). To właśnie tutaj dowiesz się, jak w podstawowy sposób wyrazić nie tylko teraźniejszość, ale i przeszłość oraz przyszłość. Poznasz często używaną przez Francuzów konstrukcję, która pomaga wyrazić konieczność (np. Trzeba wynieść śmieci, trzeba wstać wcześnie rano itp).

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  3 godz. 15 min. 28 sek.

LEKCJA 1 – Czasownik FAIRE (10:32)

LEKCJA 2 – Przeszłość bliska, czyli LE PASSÉ RÉCENT (6:31)

LEKCJA 3 – Czasownik VOULOIR, POUVOIR i DEVOIR (11:11)

LEKCJA 4 – Zaimki pytajne QUI, QUOI (10:12)

LEKCJA 5 – Sposoby zadawania pytań #2 (16:03)

LEKCJA 6 – Przyszłość bliska, czyli LE FUTUR PROCHE (12:51)

LEKCJA 7 – Czasowniki 2 i 3 grupy (20:55)

LEKCJA 8 – Zaimek Y (16:24)

LEKCJA 9 – Zaimek EN (21:32)

LEKCJA 10 – Konstrukcja IL FAUT… (7:18)

LEKCJA 11 – Czas przeszły dokonany, czyli LE PASSÉ COMPOSÉ #1 (21:09)

LEKCJA 12 – Czas przeszły dokonany, czyli LE PASSÉ COMPOSÉ #2 (18:36)

LEKCJA 13 – Czas przeszły dokonany, czyli LE PASSÉ COMPOSÉ #3 (22:14)

W szóstym module pospacerujesz z Francuzem w różnych miejscach i
posłuchasz życiowego języka. Odwiedzisz francuską piekarnię i restaurację, pochodzisz po mieście, wybierzesz się w podróż samolotem… Po przerobieniu wcześniejszych modułów
będziesz już wiedział, jak budować takie zdania. Czas na osłuchiwanie
się z żywym językiem.

LEKCJA 1 – w mieście, część 1 (11:11)

LEKCJA 2 – w mieście, część 2 (19:47)

LEKCJA 3 – w piekarni (10:41)

               VIDEONOTKA (3:44)

               FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (3:14)

LEKCJA 4 – w restauracji (7:47)

                FRANCUSKI SMACZEK KULTUROWY (11:29)

LEKCJA 5 – na lotnisku, część 1 (7:16)

LEKCJA 6 – na lotnisku, część 2 (8:24)

W TYM MODULE JESZCZE POJAWIĄ SIĘ LEKCJE 🙂

 

KTO STWORZYŁ TEN KURS?

Maria Renaud

Jestem Polką mieszkającą od kilku lat we Francji. Jestem praktykiem języka, a więc moja znajomość francuskiego nie tylko opiera się na teorii (którą od wielu lat ciągle zdobywam i zgłębiam), lecz przede wszystkim na doświadczeniu, bo mieszkając we Francji z mężem Francuzem jestem poddana pełnej immersji językowo-kulturowej. Moją mocną stroną jest świeże i oryginalne podejście do przekazywania wiedzy o języku. Żyjąc wśród Francuzów wiem, co jest używane w codziennej komunikacji. Mój styl nauczania bardzo różni się od skostniałego szkolnego systemu edukacji. Nie studiowałam filologii i nikt nie pokazał mi, jak nauczać języka, a więc nie powielam schematów. Dzięki kilkuletniej działalności w sieci wypracowałam swój własny sposób nauczania, który inspiruje innych i przyciąga coraz większe rzesze osób na nowo zachęconych do nauki języka, które szybko zaczynają zauważać efekty! Lata temu byłam doktorantką na studiach chemicznych, jednak na 3 roku zdecydowałam się rzucić doktorat, wyjechać do Francji i poświęcić życie nauczaniu francuskiego!

Thomas Renaud

Jestem rodowitym Francuzem, urodziłem się i wychowałem we Francji kontynentalnej. Tutaj też ukończyłem studia licencjackie związane z informatyką i telekomunikacją. Obecnie mieszkam z Marysią na Korsyce. Mam ogromny wkład w powstanie Wielkiego kursu. Występuję w lekcjach wideo (czasami nawet z gitarą!), a także podkładam głos do fiszek elektronicznych i quizów interaktywnych. Weryfikuję wszystkie materiały, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystkie przykłady z kursu brzmią naturalnie dla Francuza!

Wielki kurs pojawia się w sprzedaży raz na kilka miesięcy. Boisz się, że go przegapisz? Nic się nie martw! Zapisz się do naszego CORSELETTERA i co poniedziałek sprawdzaj skrzynkę. Nie tylko poinformuję Cię o tym, że już możesz dołączyć do kursu, ale również będziesz dostawał ode mnie co tydzień listy wypakowane ciekawostkami językowymi i kulturowymi oraz dostaniesz dostęp do darmowych materiałów, jakich nie publikuję nigdzie indziej!

Jeśli masz jakiś problem (np. z dokonaniem zakupu), albo ciągle się wahasz, czy aby na pewno kurs będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, to wyślij mi wiadomość e-mail na maria.renaud@francuskinotesik.pl

Pomogę Ci! Doradzę, czy kurs jest dla Ciebie!