Koniec z nudną nauką francuskiego!

Skorzystaj z nowoczesnego kursu, z którym opanujesz francuski na poziomie A2!

Druga część Wielkiego kursu jest dla wszystkich osób, które chcą swobodnie posługiwać się francuskim na poziomie A2.

Kurs aktualnie można zakupić w pakiecie z kursem A1

Opis kursu A1 znajdziesz tutaj – https://francuskinotesik.pl/kurs1/

Trwa aktualizacja kursu A2

Obecnie kurs A2 jest aktualizowany. Powstają nowe lekcje. Sprawdź, jak wygląda pierwsza lekcja nowego kursu i przygotowane do niej materiały. Dowiedz się, czego poza gramatyką możesz się na kursie spodziewać. Obejrzyj filmik:

1. Dostajesz dostęp do STAREJ WERSJI KURSU

Po zakupie od razu możesz uczyć się z lekcjami stworzonymi kilka lat temu. Są to 42 filmiki w formie grafik z podłożonym głosem i materiały dodatkowe (ćwiczenia, notatniki, transkrypcje…).

2. Gwarantujesz sobie dostęp do NOWEJ WERSJI KURSU

Nowej wersji kursu jeszcze nie ma na platformie, ale lekcje będą pojawiać się na bieżąco przez najbliższych 12 miesięcy.

3. Cena kursu wzrośnie!

Po zakończeniu aktualizacji cena kursu A2 wzrośnie około 2x. Oznacza to , że pakiet w przyszłości również będzie droższy. Teraz masz szansę skorzystać z niższej ceny i zaoszczędzić pieniądze.

Kiedy powstaną nowe lekcje?

Lekcje będą się pojawiać na bieżąco przez cały 2024 rok

Nowe lekcje będą dodawane do nowego modułu w 2024 i od razu będzie można z nich korzystać, mając przy tym dostęp do starej wersji kursu. Stary kurs zostanie zdjęty z platformy na początku 2025.

Czy tematy lekcji ulegną zmianie?

TAK i NIE

Stara wersja kursu jest przede wszystkim skupiona na gramatyce. Tematy gramatyczne powtórzą się, ale też dojdą nowe lekcje gramatyczne (uzupełnienie / rozszerzenie różnych zagadnień). Zmieni się zupełnie sposób prezentowania danego zagadnienia.

 

NOWOŚĆ: Poza lekcjami gramatycznymi, na platformie pojawią się też lekcje, jakich nie ma w starej wersji. Będzie dużo codziennego języka, treningi słuchania oraz materiały pomagające w szczególny sposób pracować nad pisownią i wymową!

Jak zmieni się format filmików?

Do tej pory były to lekcje w formie grafik z podłożonym głosem. Nowe lekcje to będą filmy ze mną i Thomasem na ekranie, a więc takie lekcje w takim formacie jak w pierwszej części kursu czy na YouTubie.

Czy pojawią się nowe ćwiczenia?

TAK!

Zmiana formatu filmów i sposób przekazywania wiedzy pociągnie za sobą całkowitą wymianę zeszytów ćwiczeń i wszystkich innych materiałów dodatkowych. Będą zupełnie nowe zadania, notatki, quizy interaktywne (także głosowe) oraz fiszki elektroniczne do nauki słownictwa.

Kiedy pojawi się pierwsza lekcja?

Pierwszych kilka lekcji już jest na platformie. Są to lekcje wideo z gramatyki oraz trening słownictwa i trening słuchania.

Czyli będzie to zupełnie nowy kurs?

TAK!

Tak, jak pierwsza część uległa w 2023 całkowitej przemianie, tak kurs A2 stanie się zupełnie nowym kursem. Oznacza to, że wykupujesz dostęp w promocyjnej cenie do starej wersji, a dostęp do nowej… dostajesz za darmo. To jedyna taka okazja!

A co, jeśli kurs mi się nie spodoba?

Jeśli po opublikowaniu pierwszej lekcji nowej wersji na platformie kursu uznasz, że taki styl Ci się nie podoba i nie interesują Cię już kolejne lekcje, jakie będą powstawać, to masz prawo zwrotu kursu z odzyskaniem całej kwoty!

Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Dbamy o najwyższą jakość oferowanych materiałów, co potwierdzają liczne opinie usatysfakcjonowanych kursantów. Jeżeli jednak w ciągu dwóch tygodni od daty zakupu uznasz, że kurs nie jest dla Ciebie i że nie tego szukałeś, to wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość e-mail, a zwrócimy Ci pieniądze.

Chcemy, by każda osoba posiadająca kurs czuła, że dobrze zainwestowała pieniądze w naukę francuskiego. Zależy nam na usatysfakcjonowanych klientach. U nas nie kupujesz kota w worku i nic nie ryzykujesz! Masz aż 14 dni na przetestowanie kursu i jego ewentualny zwrot.

Płatność w ratach

Kurs możesz zakupić na raty za pośrednictwem Przelewy24. Po przejściu na stronę Przelewy24 wybierz opcję "raty i płatności odroczone", a następnie "raty mBank". Wybierz ilość rat, a następnie wypełnij wniosek.
Być może będziesz musiał poczekać na decyzję z banku. Jeśli będzie ona pozytywna, to dostaniesz dostęp do kursu.

Spis treści STAREJ WERSJI KURSU:

Poniżej znajdziesz spis tematów lekcji wraz z bardzo ogólnym przedstawieniem zawartości modułu. W pięciu modułach znajdziesz 35 lekcji wideo o łącznym czasie trwania 8 godzin i 40 minut.

Spis tematów lekcji wideo:

Rozwiń poniższe elementy i zapoznaj się z zawartością każdego modułu:

W pierwszym module na licznych przykładach dokładnie omówione są zaimki dopełnienia bliższego i dalszego, dzięki czemu zrozumiesz, w jaki sposób budować zdania i od czego to zależy, że czasem używamy np. zaimka le czy la, a czasem lui, np. dlaczego mówimy  je l’appelle, ale już je lui téléphone. Nauczysz się wielu przydatnych sformułowań, które będziesz mógł wykorzystywać w rozmowach (np. “Nie czekaj na nich”, “Pomóż jej”, “Nieważne” i wiele, wiele więcej…) . W języku francuskim najczęściej takie małe słowa, jak zaimki, przyimki czy rodzajniki sprawiają najwięcej problemów, dlatego w kursie jest to dokładnie omawiane. W module tym dokładnie przećwiczysz wyrażanie czasu (np. “przebiegłem maraton w cztery godziny”, “zrobię to za dwie godziny”, “pojadę tam na dwa dni” itd), Nauczysz się używać słów typu kilka, wiele, niektóre, żaden itd. Poznasz wiele ciekawych niuansów! W każdej lekcji masa językowej wiedzy, liczne przykłady i przydatne sformułowania.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  1 godz. 36 min.

LEKCJA 1 – Zaimki dopełnienia bliższego COD (23:07)

LEKCJA 2 – Zaimki dopełnienia dalszego COI (17:10)

LEKCJA 3 – Utrwalamy wiedzę o COD i COI (06:06)

LEKCJA 4 – Na dokładkę do COD i COI (8:26)

LEKCJA 5 – Zaimki COD i COI w trybie rozkazującym (3:20)

LEKCJA 6 – Porozmawiajmy o czasie, czyli DEPUIS, POUR, PENDANT i inne przydatne słówka (21:14)

LEKCJA 7 – CHAQUE, AUCUN, CERTAIN i inne zaimki przymiotne nieokreślone (16:33)

Moduł ten pomoże Ci zrozumieć pewne niuanse, które często sprawiają problemy (dlaczego mówimy np. une nouvelle voiture, ale już une voiture neuve i co powiedzieć, jeśli nie kupujesz auta z salonu, tylko z drugiej ręki, kiedy stosować bon a kiedy bien, poznasz odcienie słowa tout, que, qui. W module tym porozmawiamy sobie też o przynależności (poznasz wyrażenia typu C’est à qui ? i różne sposoby wyrażenia, że coś należy do kogoś. Dowiesz się, dlaczego Francuzi tak bardzo upodobali sobie partykułę -là i co ona zmienia, gdy na okrągło doklejają ją do rzeczowników. Aż w dwóch lekcjach będziemy zajmować się przysłówkami, ich tworzeniem, stopniowaniem, miejscem w zdaniu.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  1 godz. 21 min.

LEKCJA 1 – TOUT jako zaimek przymiotny nieokreślony (6:45)

LEKCJA 2 – NEUF czy NOUVEAU ? (8:43)

LEKCJA 3 – Zaimki względne proste QUI, QUE i OÙ (10:18)

LEKCJA 4 – MIEUX czy MEILLEUR ? (7:42)

LEKCJA 5 – Przysłówek i jego miejsce w zdaniu (10:28)

LEKCJA 6 – Tworzenie przysłówków (17:47)

LEKCJA 7 – Zaimki przymiotne wskazujące i przynależność (19:21)

 

Jak doskonale widzisz po tematach lekcji tego modułu, jest on w całości poświęcony dwóm czasom przeszłym – passé composé oraz imparfait. Poznasz wiele reguł, które rządzą tymi czasami. Oba czasy są używane przez Francuzów w mowie, dlatego ich znajomość jest konieczna!

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  1 godz. 52 min.

LEKCJA 1 – Czas przeszły dokonany – le passé composé (10:54)

LEKCJA 2 – Czasowniki zwrotne w czasie passé composé (14:03)

LEKCJA 3 – Przeczenia, pytania i przysłówki w czasie passé composé (22:12)

LEKCJA 4 – Zaimki COD i COI w czasie passé composé oraz reguły uzgadniania participe passé (22:46)

LEKCJA 5 – L’imparfait – czas przeszły niedokonany (16:35)

LEKCJA 6 – L’imparfait – ciąg dalszy… (8:14)

LEKCJA 7 – Dwa czasy przeszłe – passé composé i imparfait (17:59)

 

W module czwartym poznasz zaimki rzeczowne dzierżawcze i wskazujące, a także porządnie przećwiczymy pytania z podmiotem i o podmiot typu qu’est-ce que, qu’est-ce qui, qui est-ce que, qui est-ce qui oraz ich potoczne zamienniki, które bardzo Ci ułatwią wyrażanie swoich myśli. W module tym zajmiemy się trybem warunkowym (skupimy się na praktycznym aspekcie, czyli podpowiem Ci w jakich sytuacjach najczęściej będziesz go używać) oraz czasem przyszłym prostym. Nauczysz się więc jeszcze lepiej mówić o przyszłości.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 4 modułu:  1 godz. 47 min.

LEKCJA 1 – Zaimki rzeczowne wskazujące, czyli celui, celle, ceux, celles (13:53)

LEKCJA 2 – Zaimki rzeczowne dzierżawcze – le mien, le tien, le sien… (18:29)

LEKCJA 3 – Le conditionnel présent – tryb przypuszczający w czasie teraźniejszym (14:03)

LEKCJA 4 – Sposoby zadawania pytań – Qu’est-ce que / qui… (14:16)

LEKCJA 5 – Czas przyszły prosty – le futur simple (16:09)

LEKCJA 6 – Porozmawiajmy o przyszłości… czyli co wybrać? Futur simple czy futur proche? (11:17)

LEKCJA 7 – Tryb warunkowy – jak to ogarnąć? (17:00)

 

Ostatni moduł pokaże Ci, jak ważne jest uczenie się czasowników i ich konstrukcji z różnymi przyimkami, bo przekłada się to np. na zrozumienie stosowania zaimków en i y.  Ostatnie lekcje z kursu dotyczą mowy zależnej w czasie teraźniejszym (nauczysz się więc przekazywać czyjeś słowa, relacjonować, czyli przekażesz komuś innemu, że np. ktoś Cię o coś zapytał, lub coś Ci kazał zrobić). Ostatnia lekcja to wstęp do czwartego trybu, czyli trybu łączącego (subjonctif), który często jest stawiany w opozycji z trybem oznajmującym. Jest on nieodłącznym elementem języka. Pojawia się w rozmowach cały czas, więc trzeba go znać i umieć stosować.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 5 modułu:  1 godz. 53 min. 

LEKCJA 1 – Czasownik + DE (15:31)

LEKCJA 2 – Czasownik + À (14:15)

LEKCJA 3 – Zaimek EN (13:37)

LEKCJA 4 – Zaimek Y (12:11)

LEKCJA 5 – DONT – zaimek względny prosty (15:45)

LEKCJA 6 – Mowa zależna (21:29)

LEKCJA 7 – Wstęp do subjonctif (21:00)

0
lekcje wideo
0
godzin filmów
0
ćwiczenia
0
pytań w quizach
0
transkrypcji

BONUS:

Na platformie kursu znajdziesz e-book z audiobookiem zawierający elementy mowy potocznej.

SEKRETY MOWY POTOCZNEJ

E-BOOK Z AUDIOBOOKIEM:

Na platformie kursowej znajduje się bardzo praktyczny e-book z audiobookiem Sekrety mowy potocznej” zawierający 4 duże rozdziały: 1. Co to jest styl potoczny? 2. Wymowa w języku potocznym, 3. Gramatyka w języku potocznym, 4. Słownictwo potoczne, a w nim kolokwializmy, wulgaryzmy i elementy werlanu.

E-book jest w dwóch wersjach – na ekran i do druku. Ponadto dołączone są do niego pliki mp3. Publikację można więc czytać albo słuchać!

NIEKTÓRE STRONY ĆWICZEŃ I NOTATNIKÓW:

Zobacz, z jakimi typami plików w formacie .pdf masz możliwość pracować. Po każdej lekcji (poza pierwszym modułem) znajdują się ćwiczenia do rozwiązania, a także odpowiedzi do nich. Wszystkie lekcje w kursie mają specjalne notatniki na własne notatki. Zawierają one najważniejsze kadry z lekcji, więc służą do szybkich powtórek bez konieczności włączania lekcji wideo!

Poza tym na platformie kursowej znajdziesz także quizy interaktywne w formie testów sprawdzających wiedzę, pliki mp3, transkrypcje lekcji, dodatkowe materiały uzupełniające do druku, dostęp do fiszek elektronicznych.

PO ZAKUPIE:

Po zakupie możesz korzystać z kursu przez cały rok i masz w tym czasie dostęp do wszystkich jego aktualizacji (nie ponosisz już dodatkowych kosztów, nawet jeśli na platformie pojawiają się nowe materiały).

 • dostęp na rok ze wszystkimi aktualizacjami
 • 42 lekcje wideo z francuskim native speakerem
 • ponad 8.5 godziny filmów!
 • 35 notatników do szybkich powtórek materiału
 • 35 transkrypcje lekcji
 • 35 zeszytów ćwiczeń
 • 194 zadania
 • odpowiedzi do wszystkich zadań
 • 35 nagrań mp3
 • dodatkowe materiały pdf i mp3 do niektórych lekcji
 • 35 quizów interaktywnych
 • ok. 900 pytań w quizach interaktywnych
 • ponad 800 fiszek

CZY TEN KURS JEST DLA CIEBIE?


DOŁĄCZ DO GRONA KURSANTÓW

CZĘŚĆ 2 kursu jest dla ciebie, jeśLI:

sheriffs-star-151699_1280

Przerobiłeś część 1 wielkiego kursu i chcesz kontynuować naukę.

sheriffs-star-151699_1280

Nie chcesz zaczynać nauki od totalnego zera, bo masz już opanowane podstawy z poziomu A1.

sheriffs-star-151699_1280


Masz już jakieś podstawy, ale twoja nauka była do tej pory chaotyczna i chcesz to wszystko w końcu uporządkować z dobrymi materiałami.

sheriffs-star-151699_1280

Mówisz trochę po francusku, ale bardzo niegramatycznie i chciałbyś to zmienić. Chcesz porządnie przerobić podstawy, ale nie potrzebujesz zaczynać od zupełnego zera.

sheriffs-star-151699_1280

Masz zajęcia z indywidualne, albo grupowe, ale brakuje ci fajnych materiałów do nauki w domu.

sheriffs-star-151699_1280

Tkwisz "między poziomiem A1 i A2" i brakuje Ci sposobu, jak ruszyć dalej.

sheriffs-star-151699_1280

przerabiasz materiał z wyższych poziomów i ciągle masz braki w podstawach


Jeśli jesteś którąś z tych osób i lubisz francuski notesik, to kurs zdecydowanie jest dla ciebie!

Jeśli masz jakiś problem (np. z dokonaniem zakupu), albo ciągle się wahasz, czy aby na pewno kurs będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, to wyślij mi wiadomość e-mail na maria.renaud@francuskinotesik.pl

Pomogę Ci! Doradzę, czy kurs jest dla Ciebie!

DO ZOBACZENIA NA KURSIE!