Wielki kurs

Z drugą częścią Wielkiego kursu będziesz kontynuował naukę na poziomie A2 poznając wiele zagadnień gramatycznych, których znajomość i umiejętność stosowania zdecydowanie podkręci Twój francuski. Każda lekcja, to kolejny krok, który przybliży Cię do dobrej znajomości języka francuskiego.

Obecnie w kursie znajduje się pięć modułów zawierających łącznie 35 lekcji. W każdej z nich poruszone jest jedno zagadnienie z gramatyki i pokazane jego użycie w zwykłych zdaniach dnia codziennego. Nie jest to więc sucha i oderwana od rzeczywistości wiedza.

Kurs jest nastawiony na naukę żywego języka. Oznacza to, że w dialogach jest język potoczny (możesz spotkać zdania typu “Cholera, zapomniałem!”, “Idziesz dzisiaj do roboty?” itp), jednak z zachowaniem poprawności gramatycznej.

Nie ma struktur, których Francuzi na co dzień nie używają albo używają bardzo rzadko (np. zadawania pytań przez inwersję).

 

SPIS TREŚCI:

Poniżej znajdziesz spis tematów lekcji wraz z bardzo ogólnym przedstawieniem zawartości modułu. W pięciu modułach znajdziesz 35 lekcji wideo o łącznym czasie trwania 8 godzin i 40 minut.

Spis tematów lekcji wideo:

Rozwiń poniższe elementy i zapoznaj się z zawartością każdego modułu:

W pierwszym module na licznych przykładach dokładnie omówione są zaimki dopełnienia bliższego i dalszego, dzięki czemu zrozumiesz, w jaki sposób budować zdania i od czego to zależy, że czasem używamy np. zaimka le czy la, a czasem lui, np. dlaczego mówimy  je l’appelle, ale już je lui téléphone. Nauczysz się wielu przydatnych sformułowań, które będziesz mógł wykorzystywać w rozmowach (np. “Nie czekaj na nich”, “Pomóż jej”, “Nieważne” i wiele, wiele więcej…) . W języku francuskim najczęściej takie małe słowa, jak zaimki, przyimki czy rodzajniki sprawiają najwięcej problemów, dlatego w kursie jest to dokładnie omawiane. W module tym dokładnie przećwiczysz wyrażanie czasu (np. “przebiegłem maraton w cztery godziny”, “zrobię to za dwie godziny”, “pojadę tam na dwa dni” itd), Nauczysz się używać słów typu kilka, wiele, niektóre, żaden itd. Poznasz wiele ciekawych niuansów! W każdej lekcji masa językowej wiedzy, liczne przykłady i przydatne sformułowania.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  1 godz. 36 min.

LEKCJA 1 – Zaimki dopełnienia bliższego COD (23:07)

LEKCJA 2 – Zaimki dopełnienia dalszego COI (17:10)

LEKCJA 3 – Utrwalamy wiedzę o COD i COI (06:06)

LEKCJA 4 – Na dokładkę do COD i COI (8:26)

LEKCJA 5 – Zaimki COD i COI w trybie rozkazującym (3:20)

LEKCJA 6 – Porozmawiajmy o czasie, czyli DEPUIS, POUR, PENDANT i inne przydatne słówka (21:14)

LEKCJA 7 – CHAQUE, AUCUN, CERTAIN i inne zaimki przymiotne nieokreślone (16:33)

Moduł ten pomoże Ci zrozumieć pewne niuanse, które często sprawiają problemy (dlaczego mówimy np. une nouvelle voiture, ale już une voiture neuve i co powiedzieć, jeśli nie kupujesz auta z salonu, tylko z drugiej ręki, kiedy stosować bon a kiedy bien, poznasz odcienie słowa tout, que, qui. W module tym porozmawiamy sobie też o przynależności (poznasz wyrażenia typu C’est à qui ? i różne sposoby wyrażenia, że coś należy do kogoś. Dowiesz się, dlaczego Francuzi tak bardzo upodobali sobie partykułę -là i co ona zmienia, gdy na okrągło doklejają ją do rzeczowników. Aż w dwóch lekcjach będziemy zajmować się przysłówkami, ich tworzeniem, stopniowaniem, miejscem w zdaniu.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  1 godz. 21 min.

LEKCJA 1 – TOUT jako zaimek przymiotny nieokreślony (6:45)

LEKCJA 2 – NEUF czy NOUVEAU ? (8:43)

LEKCJA 3 – Zaimki względne proste QUI, QUE i OÙ (10:18)

LEKCJA 4 – MIEUX czy MEILLEUR ? (7:42)

LEKCJA 5 – Przysłówek i jego miejsce w zdaniu (10:28)

LEKCJA 6 – Tworzenie przysłówków (17:47)

LEKCJA 7 – Zaimki przymiotne wskazujące i przynależność (19:21)

 

Jak doskonale widzisz po tematach lekcji tego modułu, jest on w całości poświęcony dwóm czasom przeszłym – passé composé oraz imparfait. Poznasz wiele reguł, które rządzą tymi czasami. Oba czasy są używane przez Francuzów w mowie, dlatego ich znajomość jest konieczna!

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 1 modułu:  1 godz. 52 min.

LEKCJA 1 – Czas przeszły dokonany – le passé composé (10:54)

LEKCJA 2 – Czasowniki zwrotne w czasie passé composé (14:03)

LEKCJA 3 – Przeczenia, pytania i przysłówki w czasie passé composé (22:12)

LEKCJA 4 – Zaimki COD i COI w czasie passé composé oraz reguły uzgadniania participe passé (22:46)

LEKCJA 5 – L’imparfait – czas przeszły niedokonany (16:35)

LEKCJA 6 – L’imparfait – ciąg dalszy… (8:14)

LEKCJA 7 – Dwa czasy przeszłe – passé composé i imparfait (17:59)

 

W module czwartym poznasz zaimki rzeczowne dzierżawcze i wskazujące, a także porządnie przećwiczymy pytania z podmiotem i o podmiot typu qu’est-ce que, qu’est-ce qui, qui est-ce que, qui est-ce qui oraz ich potoczne zamienniki, które bardzo Ci ułatwią wyrażanie swoich myśli. W module tym zajmiemy się trybem warunkowym (skupimy się na praktycznym aspekcie, czyli podpowiem Ci w jakich sytuacjach najczęściej będziesz go używać) oraz czasem przyszłym prostym. Nauczysz się więc jeszcze lepiej mówić o przyszłości.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 4 modułu:  1 godz. 47 min.

LEKCJA 1 – Zaimki rzeczowne wskazujące, czyli celui, celle, ceux, celles (13:53)

LEKCJA 2 – Zaimki rzeczowne dzierżawcze – le mien, le tien, le sien… (18:29)

LEKCJA 3 – Le conditionnel présent – tryb przypuszczający w czasie teraźniejszym (14:03)

LEKCJA 4 – Sposoby zadawania pytań – Qu’est-ce que / qui… (14:16)

LEKCJA 5 – Czas przyszły prosty – le futur simple (16:09)

LEKCJA 6 – Porozmawiajmy o przyszłości… czyli co wybrać? Futur simple czy futur proche? (11:17)

LEKCJA 7 – Tryb warunkowy – jak to ogarnąć? (17:00)

 

Ostatni moduł pokaże Ci, jak ważne jest uczenie się czasowników i ich konstrukcji z różnymi przyimkami, bo przekłada się to np. na zrozumienie stosowania zaimków en i y.  Ostatnie lekcje z kursu dotyczą mowy zależnej w czasie teraźniejszym (nauczysz się więc przekazywać czyjeś słowa, relacjonować, czyli przekażesz komuś innemu, że np. ktoś Cię o coś zapytał, lub coś Ci kazał zrobić). Ostatnia lekcja to wstęp do czwartego trybu, czyli trybu łączącego (subjonctif), który często jest stawiany w opozycji z trybem oznajmującym. Jest on nieodłącznym elementem języka. Pojawia się w rozmowach cały czas, więc trzeba go znać i umieć stosować.

 

Łączny czas trwania wszystkich lekcji wideo z 5 modułu:  1 godz. 53 min. 

LEKCJA 1 – Czasownik + DE (15:31)

LEKCJA 2 – Czasownik + À (14:15)

LEKCJA 3 – Zaimek EN (13:37)

LEKCJA 4 – Zaimek Y (12:11)

LEKCJA 5 – DONT – zaimek względny prosty (15:45)

LEKCJA 6 – Mowa zależna (21:29)

LEKCJA 7 – Wstęp do subjonctif (21:00)

0
lekcje wideo
0
godzin filmów
0
ćwiczenia
0
pytań w quizach
0
transkrypcji

AKTUALIZACJE W KURSIE

Stawiam na jakość oferowanych materiałów, dlatego kurs jest stale aktualizowany.

SEKRETY MOWY POTOCZNEJ

OSTATNIA AKTUALIZACJA:

Na platformie kursowej pojawił się bardzo praktyczny e-book z audiobookiem Sekrety mowy potocznej” zawierający 4 duże rozdziały: 1. Co to jest styl potoczny? 2. Wymowa w języku potocznym, 3. Gramatyka w języku potocznym, 4. Słownictwo potoczne, a w nim kolokwializmy, wulgaryzmy i elementy werlanu.

E-book jest w dwóch wersjach – na ekran i do druku. Ponadto dołączone są do niego pliki mp3. Publikację można więc czytać albo słuchać!

Po zakupie kursant ma dostęp za darmo do wszystkich bieżących aktualizacji w trakcie 12 miesięcy.

ZOBACZ FRAGMENTY LEKCJI KURSU:

Obejrzyj fragmenty kilku lekcji z drugiej części kursu i zobacz, czy ta nauka z tego typu filmami Ci odpowiada. Wszystkie lekcje w kursie są opracowane w taki sposób.

ZOBACZ, jak wyglądają niektóre materiały:

Kurs zawiera całe bogactwo materiałów dodatkowych, dzięki którym przećwiczysz i utrwalisz wiedzę zawartą w lekcjach wideo. Każda lekcja zawiera dodatkowe pliki. Zobacz przykładowe pliki, aby wiedzieć, jaki typ materiałów znajdziesz na platformie kursowej!

E-BOOK "SEKRETY MOWY POTOCZNEJ":

E-book z audiobookiem, który pomoże Ci zacząć się wdrażać w mowę potoczną. Poznasz popularne wyrażenia, elementy werlanu i wulgaryzmy! Dowiesz się o popularnych skrótach w wymowie i gramatycznych “błędach”, które są na porządku dziennym!  Pliki mp3 zostały oczywiście nagrane przez Francuza!

SEKRETY MOWY POTOCZNEJ

NIEKTÓRE STRONY ĆWICZEŃ I NOTATNIKÓW:

Zobacz, z jakimi typami plików w formacie .pdf masz możliwość pracować. Po każdej lekcji (poza pierwszym modułem) znajdują się ćwiczenia do rozwiązania, a także odpowiedzi do nich. Wszystkie lekcje w kursie mają specjalne notatniki na własne notatki. Zawierają one najważniejsze kadry z lekcji, więc służą do szybkich powtórek bez konieczności włączania lekcji wideo!

Poza tym na platformie kursowej znajdziesz także quizy interaktywne w formie testów sprawdzających wiedzę, pliki mp3, transkrypcje lekcji, dodatkowe materiały uzupełniające do druku, dostęp do fiszek elektronicznych. Ponadto masz dostęp do grupy wsparcia na Facebooku, gdzie możesz kontaktować się z innymi uczestnikami kursu, zadawać pytania, a także brać udział w konkursach i wyzwaniach!

PO ZAKUPIE:

Po zakupie możesz korzystać z kursu przez cały rok i masz w tym czasie dostęp do wszystkich jego aktualizacji (nie ponosisz już dodatkowych kosztów, nawet jeśli na platformie pojawiają się nowe materiały).

 • dostęp na rok ze wszystkimi aktualizacjami
 • 35 lekcje wideo z francuskim native speakerem
 • ponad 8.5 godziny filmów!
 • 35 notatników do szybkich powtórek materiału
 • 35 transkrypcje lekcji
 • 35 zeszytów ćwiczeń
 • 194 zadania
 • odpowiedzi do wszystkich zadań
 • 35 nagrań mp3
 • dodatkowe materiały pdf i mp3 do niektórych lekcji
 • 35 quizów interaktywnych
 • ok. 900 pytań w quizach interaktywnych
 • ponad 800 fiszek
 • dostęp do zamkniętej grupy dla kursantów na facebooku

CZY TEN KURS JEST DLA CIEBIE?


DOŁĄCZ DO GRONA KURSANTÓW

CZĘŚĆ 2 kursu jest dla ciebie, jeśLI:

sheriffs-star-151699_1280

Przerobiłeś część 1 wielkiego kursu i chcesz kontynuować naukę.

sheriffs-star-151699_1280

Nie chcesz zaczynać nauki od totalnego zera, bo masz już opanowane podstawy z poziomu A1.

sheriffs-star-151699_1280


Masz już jakieś podstawy, ale twoja nauka była do tej pory chaotyczna i chcesz to wszystko w końcu uporządkować z dobrymi materiałami.

sheriffs-star-151699_1280

Mówisz trochę po francusku, ale bardzo niegramatycznie i chciałbyś to zmienić. Chcesz porządnie przerobić podstawy, ale nie potrzebujesz zaczynać od zupełnego zera.

sheriffs-star-151699_1280

Masz zajęcia z indywidualne, albo grupowe, ale brakuje ci fajnych materiałów do nauki w domu.

sheriffs-star-151699_1280

Tkwisz "między poziomiem A1 i A2" i brakuje Ci sposobu, jak ruszyć dalej.

sheriffs-star-151699_1280

przerabiasz materiał z wyższych poziomów i ciągle masz braki w podstawach


Jeśli jesteś którąś z tych osób i lubisz francuski notesik, to kurs zdecydowanie jest dla ciebie!


W sklepie znajdują się również opinie kursantów

Jeśli masz jakiś problem (np. z dokonaniem zakupu), albo ciągle się wahasz, czy aby na pewno kurs będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, to wyślij mi wiadomość e-mail na maria.renaud@francuskinotesik.pl

Pomogę Ci! Doradzę, czy kurs jest dla Ciebie!

DO ZOBACZENIA NA KURSIE!