Twoje pierwsze spotkanie z francuską wymową

Zapisz się na bezpłatne szkolenie, które pomoże Ci rozpocząć naukę francuskiej wymowy tak, jak powinno się to robić, by brzmieć dobrze i zrozumiale!

Możesz nauczyć się francuskiej wymowy, nawet jeśli nie masz dobrego słuchu muzycznego!

 

Zapisy zamknięte

Francuska wymowa ekstremalnie trudna?

Być może słyszałeś już, że jak źle wymówisz jakiś dźwięk, to Francuz zupełnie Cię nie zrozumie, albo, że zasad fonetycznych jest tak dużo, że życia Ci nie starczy na opanowanie ich wszystkich… Z resztą pewnie słuchając francuskiego masz wrażenie, że w życiu nie osiągniesz wystarczająco poprawnej wymowy…

To wszystko trochę zniechęca do rozpoczęcia nauki francuskiego…

Ale wiesz co?

Francuska wymowa wbrew pozorom nie jest aż taka trudna!

Oczywiście, ma ona trochę zasad, które trzeba przyswoić, ale tak naprawdę znając na początku tylko kilka z nich możesz sobie całkiem nieźle radzić. Pozostałe zasady będziesz zgłębiał w toku dalszej nauki, gdy już się w nią wdrożysz. Musisz tylko wiedzieć, jak tę wymowę ugryźć.

Francuz Cię zrozumie!

Modne stało się mówienie, że Francuz Cię nie zrozumie, tylko ile z osób wygłaszających takie hasła faktycznie przebywa z Francuzami? Francuz Cię nie zrozumie w jednej sytuacji - gdy będziesz udawał, że znasz francuski niemając o nim żadnego pojęcia. Jeśli jednak zaczynasz się uczyć i próbujesz odwzorowywać dobrą wymowę, to nawet jeśli jest ona daleka od "idealnej", jesteś w stanie się dogadać! Jeśli jakiś dźwięk przekręcisz, to... uratuje Cię przecież kontekst!, ewentualnie... Francuz dopyta, o co Ci chodzi 🙂

Nie taki francuski straszny, jak go malują!

Od razu lepiej, co? Miło jest wiedzieć, że nie musisz dążyć do ideału, by być zrozumianym, szczególnie jeśli masz polski aparat mowy 🙂 Możesz jednak wyćwiczyć wymowę tak, by była ona poprawna. Pomożemy Ci w tym, bo mamy na to swoje sposoby!

Pokażmy Ci, jak się uczyć francuskiej wymowy!

Nazywam się Maria Renaud i od ponad dekady żyję z Thomasem, który jest Francuzem. Mieszkamy na francuskiej Korsyce. Języka zaczęłam uczyć się jako dorosła osoba i mówi się, że to już za późno, by mieć fajny akcent i dobrą wymowę. Nie mam słuchu muzycznego, więc wydawałoby się, że zaczynając naukę francuskiego z góry byłam na straconej pozycji. Ja się jednak tak szybko nie zniechęciłam! Zagłębiłam się w teorię, dowiedziałam, jak operować aparatem mowy przy produkcji różnych dźwięków i duuuużo ćwiczyłam pod czujnym okiem (i uchem 😉 ) Thomasa. Osiągnęłam poziom, o jakim na początku nawet nie śniłam! Wiem, że wszystko jest kwestią ćwiczeń. Teraz to ja razem z Thomasem chcę pomóc Tobie…

 

 

Przygotowaliśmy bezpłatne szkolenie...

...na którym wdrożymy Cię do świata francuskich dźwięków i damy wskazówki, dzięki którym już od samego początku będziesz mógł pracować na poprawną artykulacją.

Szkolenie będzie nagrane i dostaniesz do niego dostęp w czwartek 14 marca. Wyślę do Ciebie maila z linkiem. Ze szkolenia będziesz mógł korzystać tylko przez 10 dni. W niedzielę 24 marca o północy dostęp do niego zostanie zablokowany.

To jak? Gotowy na podróż do świata francuskich dźwięków?