JĘZYKOWY WYCISK A2/B1

…to e-book z audiobookiem, w którym znajdziesz francuskie opowieści z życia trzech różnych Francuzów. Każda z nich ma swój niepowtarzalny klimat, który wciągnie Cię tak, że nawet nie zauważysz, że się uczysz i wznosisz swój francuski na wyżyny! Daj się porwać francuskiej przygodzie! 

E-book przeznaczony jest dla osób na poziomie min. A2/B1, a więc znających czasy przeszłe (passé composé, imparfait, plus-que-parfait)

Każda historia jest napisana i nagrana w całości po francusku! Znajdziesz też tłumaczenie na polski, jednak to nie wszystko! Z tekstu wyciskamy jak najwięcej, a więc mamy tu wyselekcjonowane przydatne w codziennym życiu wyrażenia oraz masa ciekawostek językowych, a do tego ćwiczenia z odpowiedziami!

E-book jest obecnie dostępny w sprzedaży i będzie tylko do 27.11 do północy!

HISTORIE INSPIROWANE ŻYCIEM

Pomysł na tego typu e-booki zrodził się w mojej głowie podczas rozmowy z koleżanką Francuzką, której opowiadałam, jak poznałam Thomasa. Widząc z jej strony ogromne zaciekawienie naszą historią, pomyślałam, że opowieści o różnych życiowych perypetiach, to może być fantastyczny sposób na przyjemne spędzenie czasu  połączone z poznawaniem żywego języka, poprzez przyswajanie przydatnych wyrażeń w kontekście i utrwalaniem różnych struktur gramatycznych! To również okazja do ćwiczenia rozumienia ze słuchu i pracy z tekstem! 

W tym e-booku znajdziesz historie trzech Francuzów, a każda z nich w mniejszym lub większym stopniu jest inspirowana wydarzeniami z naszego (mojego i Thomasa) życia! Przywołując z pamięci własne wspomnienia dużo łatwiej jest stworzyć historię wypełnioną emocjami. Dodając do tego nastrojowe nagranie audio i ciekawe opracowanie tekstu, francuski wręcz sam wejdzie Ci do głowy.

POZNAJ BOHATERÓW E-BOOKA:

ROSE jest Paryżanką, która po zamknięciu dużego projektu w pracy postanowiła odpocząć i wyruszyła na samotne wakacje na Korsykę. Samotność jednak długo nie potrwała… Pobyt na wyspie piękna (l’ile de beauté) zaskoczył ją bardziej, niż się spodziewała! Pojawił się ktoś, kto uczynił wyjazd niezapomnianym… Wakacyjna przygoda, a może historia miłosna na całe życie?

 

VICTOIRE, młoda studentka geologii na Uniwersytecie w Montpellier, odczuwała ciągłe zmęczenie. Nie mogła skupić się na wykładach i miała coraz mniejszą ochotę, by spotykać się ze znajomymi. W końcu udała się do lekarza i ta wizyta… otworzyła jej oczy! Zmagająca się z otyłością dziewczyna wzięła sprawy w swoje ręce i… odmieniła swoje życie!

 

LUCAS, młody Francuz pochodzący z Nantes i pasjonujący się autami, od dziecka marzył o tym, by pojechać kiedyś na festiwal Driftu. Nadszedł w końcu ten dzień, kiedy marzenie się spełniło! Wraz ze swoim przyjacielem Maksem pojechali na Gatebil, największy festiwal w Europie, który odbywa się w Norwegii, a przygody, jakie im się tam przytrafiły… mogłyby spokojnie stać się historią z filmu!

  

PRAWDZIWE WYDARZENIA:

Być może zastanawiasz się, jak bardzo te opowieści są oparte na prawdziwych wydarzeniach z naszego życia… Już Ci mówię!

 

LUCAS

Historia napisana przez Thomasa, a więc opowieść młodego Lucasa jest… w 95% historią, która wydarzyła się naprawdę! Thomas opowiada swoją przygodę na festiwalu Gatebil w Norwegii!

 

ROSE

Opowieść o młodej Rose, która wyjechała na wakacje na Korsykę i kogoś poznała jest inspirowana historią naszego poznania na greckiej Krecie. Okoliczności były trochę inne, bo my z Thomasem byliśmy na Erasmusie, ale sam fakt poznania kogoś na pięknej śródziemnomorskiej wyspie sprawia, że historia dostaje dodatkowych rumieńców! Aby jeszcze bardziej wtopić się w klimat historii opisywanej w e-booku, zapraszam do obejrzenia vloga na YouTube. Zobaczysz miejsca, w których dzieje się akcja w e-booku! Autorką opowieści Rose jestem ja.

VICTOIRE

Opowieść o Victoire również została przeze mnie napisana i powiedziałabym, że pokrywa się w około 20% z wydarzeniami z mojego życia. Po dwóch ciążach, które przyniosły mi prawie 30 dodatkowych kilogramów, zrzuciłam już 24! Droga prowadząca do utraty wagi bywa kręta i niełatwa, ale warto zawalczyć o siebie! Ja jeszcze nie dotarłam na jej koniec, ale stworzenie postaci, której się to udało daje mi jeszcze więcej motywacji, bo wiem, że i ja znajdę się w tym samym miejscu, jeśli nie odpuszczę! Być może Ty też dzięki temu znajdziesz siłę do działania, nie tylko w kwestii odchudzania 😉

 

Masz ochotę na taką klimatyczną naukę francuskiego? Możesz słuchać opowieści jadąc autem, biegając, spacerując z psem, robiąc obiad… Po kilkukrotnym wysłuchaniu gotowe zwroty automatycznie wejdą Ci do głowy, byś mógł potem rzucać nimi, jak z rękawa podczas autentycznej rozmowy z Francuzami! Nie zwlekaj!

E-book będzie dostępny tylko do 4 kwietnia do północy, a potem zniknie na parę miesięcy!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA:

Jeśli nie chcesz przegapić informacji o dostępności kursów i e-booków na Francuskim Notesiku, zapisz się na mój darmowy newsletter. Poza tym będziesz mieć dostęp do wielu darmowych materiałów i co poniedziałek otrzymywać nowy list pachnący Korsyką i zawierający różne smaczki językowe oraz kulturowe!