kim jestem?

Nazywam się Maria Renaud i od kilku lat mieszkam we Francji, a dokładniej na Korsyce. Język francuski jest moją największą pasją, której z ogromną przyjemnością poświęcam się każdego dnia.

Fakt mieszkania w kraju winem płynącym i serem pachnącym sprawia, że językiem Molièra jestem otoczona na co dzień, a ciągła potrzeba samokształcenia jest moim największym silnikiem, który nigdy nie gaśnie i który pomaga mi wznosić się na coraz bardziej zaawansowane poziomy gramatyczne czy leksykalne. Rozmawiam, czytam, słucham, piszę, oglądam i myślę po francusku.

Wybory, jakie podejmowałam będąc nasolatką, nie doprowadziły mnie jednak do drzwi żadnej z filologii. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że kiedyś zapałam taką miłością do nauki języków. W tamtym czasie mój obszar zainteresowań znajdował się na zupełnie innym biegunie. I w ten sposób moje stopy postawiłam tysiące metaforycznych kilometrów dalej, odbierając indeks Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i tam też uzyskałam tytuł magistra. Również na tej uczelni rozpoczęłam studia doktoranckie, które przerwałam na początku trzeciego roku, uznając że to jednak nie jest to, czemu chciałabym poświęcić życie.

Chociaż nie pracuję jako chemik i ktoś mógłby pomyśleć, że studia poszły na marne, ja jednak dzięki wielu intensywnym semestrom nauki posiadłam coś bardzo cennego: umiejętność zdobywania i wykorzystywania wiedzy. To dzięki niej nauczyłam się języka francuskiego na bardzo wysokiem poziomie, przez co bez problemu radzę sobie we francuskich realiach używając tego języka cały czas, a co najważniejsze: uwielbiam zdobytą wiedzę przekazywać dalej! Nauczanie mam we krwi. Wiele osób mówi, że urodziłam się po to, by uczyć. W trakcie studiów doktoranckich pokazywałam na zajęciach ze studentami czy uczniami ze szkół, że chemia jest prosta i ciekawa, zaś od kilku lat w internetowym świecie pokazuję, że taki jest również język francuski. Zobacz, jak go uczę na moim kanale youtube, na którym z tygodnia na tydzień przybywa kolejnych darmowych lekcji.

W mojej ofercie edukacyjnej znajdziesz :

Wideokursy online:

Stworzone przede wszystkim dla osób, które lubią w domowym zaciszu zgłębiać tajniki języka francuskiego. Są to filmy, w których krok po kroku tłumaczę w prosty sposób zawiłości języka francuskiego, przez co staje się on łatwy i zrozumiały. Materiał jest wypakowany kolorowymi ilustracjami, które oddziałując na wyobraźnię, wspomagają proces zapamiętywania, a to w połączeniu z jasnymi objaśnieniami różnych zagadnień sprawia, że nauka z moimi kursami jest nie tylko przyjemna, ale i skuteczna. Dodatkowym atutem jest fakt, że francuskie przykłady są czytane przez francuskiego lektora, przez co uczeń osłuchuje się z autentycznym akcentem. Materiał wideo jest uzupełniony w dodatkowe materiały, np. w ogromną ilość ćwiczeń w formacie pdf wraz z odpowiedziami, przez co całą świeżo zdobytą wiedzę można na bieżąco sprawdzać i utrwalać.

Darmowe materiały:

Na moim kanale youtube znajdziesz lekcje dotyczące wymowy, gramatyki, słownictwa, a także języka potocznego, zaś na facebookowej stronie i w grupie, a także na instagramie wpisy pełne ciekawostek o języku francuskim. Zapraszam Cię więc do wspólnej nauki.

YOUTUBE
W każdą niedzielę o 20:00 nowa lekcja
FACEBOOK
FUNPAGE: wyrażenia i słownictwo
FACEBOOK
GRUPA: posty i krótkie lekcje wideo
INSTAGRAM
Jeszcze więcej o języku francuskim