RODZAJNIKI NIEOKREŚLONE

1. Obejrzyj pierwszą lekcję szkolenia RODZAJNIKI NA LEKKO, na której poznasz rodzajniki nieokreślone i ich funkcje w zdaniu.

 

2. Następnie popracuj z materiałami – poucz się słówek i przećwicz przykłady zdań za pomocą fiszek z głosem Thomasa oraz rozwiąż quizy interaktywne oraz ćwiczenia w formacie pdf.

 

Materiały będą dostępne tylko do 10 czerwca do północy!

Poucz się z fiszkami:

Utrwal słownictwo, jakie pojawiło się na lekcji i sprawdź, czy potrafisz zbudować proste zdania z rodzajnikami nieokreślonymi:

Pobierz i rozwiąż ćwiczenia w pdf:

Możesz je wydrukować lub rozwiązywać bezpośrednio w pdf, ponieważ są one interaktywne.

Rozwiąż quizy interaktywne:

Najpierw poćwicz słówka, jakie pojawiły się w lekcji wideo oraz ćwiczeniach w formacie pdf. To jest pierwsza porcja dziesięciu quizów interaktywnych ze słownictwem. ⚠️ UWAGA ⚠️ Wszystkie quizy zawierają dźwięk. Jeśli jest wyciszony, to kliknij głośnik w prawym dolnym rogu quizu.

Słownictwo:

Poniżej znajdziesz quizy, z którymi poćwiczysz gramatykę, ale chcę Ci jeszcze dać znać, że w ten sposób (lekcje wideo, fiszki, quizy, ćwiczenia…) możesz przerobić całe podstawy francuskiego (poziom A1 i A2) na platformie Wielkiego kursu, który będzie w sprzedaży w okresie 10-25 czerwca do północy!

 

Kurs jest niedostępny przez około 90% roku. Teraz masz szansę do niego dołączyć i nauczyć się francuskiego! 😍

 

👉 WIELKI KURS 👈

Gramatyka / rodzajniki / słownictwo

Jak już znasz słówka, to czas na gramatykę. Poćwiczymy tworzenie prostych zdań w oparciu o słownictwo, które pojawiło się w lekcji wideo i ćwiczeniach:

* Pochwal się! ZADANIE SPECJALNE!

Wróć na YouTube i napisz w komentarzu 💬 pod filmikiem z wyzwania, że ROZWIĄZAŁEŚ ĆWICZENIA oraz napisz, co teraz maintenant robisz (poniżej podaję Ci przykładowe zdania, ale możesz napisać coś innego):

 

Maintenant, je regarde un film.Teraz oglądam film.

Maintenant, je regarde un film français.Teraz oglądam francuski film.

Maintenant, j’écoute des chansons françaises.Teraz słucham francuskich piosenek.

Maintenant, je mange un croissant.Teraz jem rogalika.

itp.

 

PS. Daj znać, jeśli chcesz, bym poprawiła ewentualne błędy!