wielki kurs gramatyczno-leksykalny

To kompleksowy wideokurs uczący języka francuskiego od zera.

To pieczołowicie opracowany wideokurs online, dzięki któremu samodzielnie, ale przede wszystkim przyjemnie i skutecznie nauczysz się języka francuskiego. Poznasz gramatykę odpowiednią dla poziomu A1 i A2, słownictwo, zasady wymowy oraz posmakujesz żywego języka w prostych dialogach.

Znajomość fundamentalnych zasad, na jakich opiera się język francuski  pozwoli Ci budować poprawne i zrozumiałe dla odbiorcy zdania.

W kursie zdobędziesz mnóstwo wiedzy, którą przećwiczysz na licznych przykładach i dzięki temu będziesz mieć szansę na coraz lepsze komunikowanie się w języku francuskim. Wszystkie francuskie przykłady będzie dla Ciebie wymawiał francuski native speaker!

Wielki kurs oferuje unikatowe materiały, które zostały stworzone tak, byś całą niezbędną wiedzę dostał podaną na lekko.

Wielki kurs gramatyczno-leksykalny da Ci solidne podstawy języka francuskiego.

Spełnij swoje marzenie!

Rozpocznij językową przygodę już dziś!

INFORMACJE OGÓLNE:

Jest to kurs przeznaczony do samodzielnej nauki. Znajduje się on na specjalnej platformie internetowej, do której otrzymasz własny login i hasło oraz dostęp do materiałów  24h na dobę przez 12 miesięcy! Możesz uczyć się o dowolnej porze dnia i nocy z dowolnego miejsca na ziemi. Na platformie znajduje się kilkadziesiąt lekcji wideo i setki różnorodnych materiałów dodatkowych, abyś mógł w przyjemny sposób poznawać język francuski.

METODA NAUKI:

W lekcjach wideo wprowadzane są stopniowo, krok po kroku, kolejne (niezbędne!) zagadnienia z gramatyki języka francuskiego. Są one pokazane i wytłumaczone na prostych przykładach, które łatwo zapamiętać.

Nacisk kładziony jest na to, by kursant zrozumiał, jak funkcjonuje język francuski i potrafił tworzyć własne zdania.

Oglądanie lekcji wideo połączone z pracą własną z materiałami dołączonymi do każdej lekcji (ćwiczenia, quizy, fiszki), to element nauki, który pomoże efektywniej dążyć do celu, jakim jest świadome posługiwanie się językiem francuskim.

DOSTĘPNE KURSY:

Obecnie dostępne są dwie części kursu. Kliknij, zapoznaj się z opisem i wybierz najlepszy dla Ciebie wariant.

KURS OD ZERA:

Część pierwsza skierowana jest do osób, które chcą uczyć się języka francuskiego od zupełnego zera (a także po prostu w sposób uporządkowany powtórzyć materiał, lub wrócić do nauki po latach).

krok DALEJ:

Część druga skierowana jest do osób, które mają już podstawy języka francuskiego i chcą poznać zagadnienia, które odpowiadają poziomowi A2Kurs 2 sprawdzi się również jako kontynuacja części 1.

MATERIAŁY W KURSIE:

STRONA107

Na platformie kursowej znajdziesz wiele różnorodnych materiałów, dzięki którym zdobędziesz i utrwalisz wiedzę:

STRONA108

LEKCJE WIDEO:

Trwające od kilku do kilkunastu (czasami nawet ponad 20) minut, pełne grafik ułatwiających zapamiętywanie. Prowadzone są w języku polski, zaś francuskie przykłady wymawia Francuz.

E-BOOKI:

W 1 części kursu pobierzesz e-book „Zbiór zasad francuskiej wymowy”. Wkrótce na platformie pojawią się dodatkowe e-booki (patrz na szczegółowy opis interesującego Cię kursu).

NOTATNIKI:

Do każdej lekcji. Notatnik zawiera najważniejsze kadry z lekcji i miejsce na własne notatki. Świetne narzędzie do powtórek, jeśli jesteś wzrokowcem i lubisz notować, ale jednocześnie chcesz przy tym zaoszczędzić czas.

ĆWICZENIA Z ODPOWIEDZIAMI:

Do każdej lekcji (oprócz lekcji o wymowie). Zadania są różnorodne i angażują tak, by przestawiać się na myślenie po francusku. Idealne narzędzie dla Ciebie, jeśli lubisz uczyć się struktury języka rozwiązując zadania z gramatyki.

DODATKOWA TEORIA:

Niektóre lekcje zawierają informacje uzupełniające w formie plików .pdf, przez co jeszcze bardziej możesz poszerzyć swoją wiedzę!

PLIKI MP3:

Do każdej lekcji możesz pobrać plik audio zawierający całą ścieżkę dźwiękową z filmu. Jest to świetne dla Ciebie rozwiązanie, jeśli jesteś słuchowcem. Taka aktywność rozwija jeszcze bardziej pamięć słuchową!

QUIZY INTERAKTYWNE:

Po każdej lekcji, aby sprawdzić świeżo nabytą wiedzę. Znajdziesz trzy typy zadań: 1. pytania testowe jednokrotnego wyboru, 2. pytania typu PRAWDA/FAŁSZ, 3. zadania, w których będziesz musiał coś uzupełnić, czyli wpisać francuskie słowo.

BONUSY:

Grupa wsparcia na Facebooku tylko dla kursantów, zestawy fiszek w quizlet, KONKURSY (możliwość wygrania np. konwersacji z native speakerem i innych atrakcyjnych nagród) itp.

CENNIK

Poniżej znajduje się cennik. Każdą z dwóch części możesz zakupić osobno dostając do niej dostęp na 12 miesięcy, albo skorzystać ze specjalnego pakietu, dzięki któremu uzyskasz dostęp do każdej z dwóch części kursu na dwa lata i dodatkowo zapłacisz aż 99 zł mniej, niż przy zakupie dwóch kursów osobno.


DOŁĄCZ DO GRONA KURSANTÓW

wYBIERAJĄC naukę z wielkim kursem

sheriffs-star-151699_1280


OSZCZĘDZASZ CZAS

sheriffs-star-151699_1280


oszczędzasz pieniądze

sheriffs-star-151699_1280


Uczysz się we własnym tempie

sheriffs-star-151699_1280


słuchasz native speakera

sheriffs-star-151699_1280


Twoja nauka jest uporządkowana

sheriffs-star-151699_1280


korzystasz z ciekawych materiałów


W sklepie znajdują się również opinie kursantów

FAQ

question-mark-65833_1920

Masz dodatkowe pytania? Być może już pojawiła się na nie odpowiedź. Sprawdź FAQ, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

PONIŻEJ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Płatności można dokonać korzystając ze strony PayPal i są to dwie możliwości:

– płatność kartą płatniczą (jeśli nie posiadasz konta PayPal i nie masz zamiaru go zakładać)

– płatność bezpośrednio z konta PayPal, jeśli takie posiadasz

 

Akceptuję również przelewy bankowe w EURO. Posiadam tylko konto francuskie. Jeśli chcesz dokonać przelewu, to dokonaj zamówienia i napisz do mnie wiadomość prywatną, a podam Ci numer konta.

Tak. Można wykonać tradycyjny przelew bankowy na moje francuskie konto.

Jeśli chcesz zapłacić w EUR, skontaktuj się ze mną w wiadomości prywatnej.

Na stronie PayPal można płacić na dwa sposoby:

 • robiąc przelew bezpośrednio z konta PayPal (jeśli się takie posiada)
 • wykonując płatność zwykłą kartą płatniczą (bankową) i do tego celu nie trzeba mieć ani zakładać konta PayPal.
 
UWAGA!

Czasami zdarza się jednak, że przy przejściu do płatności (po kliknięciu w ostatnim etapie zamówienia przycisku „KONTYNUUJ DO PAYPAL”) wyświetla się strona, na której są dwie opcje:

 • logowanie do konta PayPal
 • otwórz konto
…a więc nie widać możliwości zapłacenia kartą. Zamiast opcji otwórz konto, powinno być zapłać kartą.
 
 

Brak opcji zapłać kartą może czasami wystąpić przy:

 • płatności z telefonu
 • płatności z komputera przy użyciu niektórych przeglądarek internetowych
 

Jak sobie z tym poradzić i móc zapłacić kartą?

 • gdy korzysta się z telefonu czasami wystarczy kliknąć wstecz i jeszcze raz przejść do płatności, by opcja płatności kartą się wyświetliła
 • najlepiej jednak jest korzystać z komputera oraz przeglądarki Google Chrome lub Firefox

W sklepie kurs można zakupić tylko jako osoba fizyczna. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to przed dokonaniem zakupu skontaktuj się ze mną mailowo.

Kurs jest w sprzedaży raz na kilka miesięcy w kolejnych edycjach. Powodem są kwestie organizacyjne.

Tak! Kurs jest przystosowany zarówno do nauki na komputerze, jak i na telefonie czy tablecie. Dzięki łatwemu i szybkiemu dostępowi do platformy możesz uczyć się, kiedy tylko chcesz. Wystarczy tylko mieć dostęp do internetu.

Dostęp do platformy z materiałami zostanie Ci nadany w momencie, gdy opłata za kurs zostanie zaksięgowana:

 • Jeśli płatność została wykonana kartą lub przelew nastąpił z konta PayPal, to będzie to czas zaledwie kilku minut, po którym to będziesz mógł rozpocząć naukę z kursem.
 • Jeśli wykonałeś przelew bankowy, to dostęp do kursu otrzymasz wtedy, gdy środki przyjdą na moje konto. Może więc to potrwać nawet do kilku dni.
 • Jeżeli zakupiłeś tylko jedną część (pierwszą albo drugą), to dostęp do platformy został Ci nadany na 12 miesięcy.
 • Jeżeli zakupiłeś dwie części jednocześnie, to dostęp do każdej z nich masz na 24 miesiące.

W tym roku to już jest ostatnia możliwość dołączenia do kursu. Kolejna edycja będzie dopiero w przyszłym roku i dokładna data nie jest jeszcze ustalona.

Po zaksięgowaniu płatności dostaniesz wiadomość e-mail z loginem i hasłem, które wykorzystasz do zalogowania się na platformę z kursem, którą znajduje się TUTAJ.

Może się tak zdarzyć, że już jesteś zalogowany na platformie, bo masz założone konto i z tego samego urządzenia elektronicznego dokonałeś płatności. Wówczas jednym kliknięciem przeniesiesz się na platformę bez konieczności logowania się.

Nie. Po zakupie każdy kursant ma darmowy dostęp do wszystkich bieżących aktualizacji.

Tak. Można przedłużyć dostęp do kursu na korzystnych warunkach.

To jest kwestia bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników, m.in. od tego, jak często będziesz się uczyć. Jeśli masz dużo czasu i chęci nauki, to przy systematycznej pracy możesz opanować materiał z kursu nawet w 3 miesiące. Wiele osób przerabia jedną część kursu w około pół roku.

Kurs jest skierowany przede wszystkim do osób, które chcą się nauczyć języka francuskiego i się nim posługiwać (dlatego pojawiają się też elementy mowy potocznej).

Nie jest on opracowany pod wymagania konkretnego egzaminu. Pamiętaj też, że egzaminy językowe zwykle weryfikują cztery kompetencje językowe: rozumienie ze słuchu, wypowiedź ustną, czytanie ze zrozumieniem oraz umiejętność wypowiedzi pisemnej, a w kursie np. nie uczysz się pisać maili formalnych i rozprawek…

Kurs może świetnie uzupełnić Twoją naukę, jednak sam nie wystarczy, by Cię w pełni przygotować pod konkretny egzamin (każdy egzamin ma swoje wymagania).

W razie potrzeby:

Jeśli masz jakiś problem (np. z dokonaniem zakupu), albo ciągle się wahasz, czy aby na pewno kurs będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, to wyślij mi wiadomość e-mail na maria.renaud@francuskinotesik.pl

Pomogę Ci! Doradzę, czy kurs jest dla Ciebie!