wielki kurs gramatyczno-leksykalny

 

Loading

Kurs obejmuje naukę od zera do opanowania całego poziomu A1 języka francuskiego.

Dzięki niemu nauczysz się najważniejszych zasad francuskiej wymowy, poznasz gramatykę i słownictwo odpowiednie dla tego poziomu, a to oznacza, że zdobędziesz solidne podstawy tego języka, który niestety wciąż wielu osobom wydaje się na początku bardzo trudny.

Kurs powstał po to, by znacznie ułatwić Ci proces samodzielnej nauki. Dzięki niemu zobaczysz, że francuska wymowa opiera się na bardzo logicznych zasadach, których opanowanie pomoże Ci w dużym stopniu na szybsze przyswajanie słownictwa. Przekonasz się również, że gramatyka wcale nie należy do tak bardzo egzotycznych, tylko trzeba ją podejść z dobrej strony, by wiele pojęć zrozumieć.

Znajomość fundamentalnych zasad, na jakich opiera się język francuski  pozwoli Ci budować poprawne i zrozumiałe dla odbiorcy zdania.

W kursie zdobędziesz mnóstwo wiedzy, którą przećwiczysz na licznych przykładach i dzięki temu będziesz mieć szansę na coraz lepsze komunikowanie się w języku francuskim.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na różne pytania związane z Wielkim kursem gramatyczno-leksykalnym.

● ponad 60 lekcji wideo o łącznym czasie trwania ponad 10 godzin

Lekcje podzielone są na pięć modułów:

– pierwszy moduł zawiera lekcje poświęcone nauce francuskiej wymowy

– pozostałe cztery moduły dotyczą nauki gramatyki i słownictwa na poziomie A1

 

W lekcjach tych poza objaśnieniami licznych zagadnień gramatycznych wprowadzanych stopniowo wraz z narastającym słownictwem, oraz analizowaniem tych zagadnień na prostych przykładach, znajdują się również dialogi z życia wzięte, wykorzystujące wprowadzone wcześniej informacje. Wszystkie filmy mają kolorową oprawę graficzną, która ułatwia zapamiętywanie wiadomości.

Niewątpliwym atutem tego kursu jest to, że wszystkie francuskie dźwięki i przykłady wypowiada rodowity Francuz, więc unika się w ten sposób interferencji polskiej wymowy! Od początku można więc osłuchiwać się z naturalnymi dźwiękami i francuskim akcentem. 

 

27-stronny e-book stanowiący zbiór zasad francuskiej wymowy

Jest to opracowanie będące pigułą zawierającą zasady czytania różnych liter oraz kombinacji liter wraz z przykładami. Najważniejsze reguły można mieć więc zawsze pod ręką (czy to na nośniku elektronicznym, czy w formie papierowej) i wracać sobie do nich w razie wątpliwości.

 

 

ćwiczenia w formacie .pdf

Dzięki nim przerobisz wszystkie zagadnienia z danej lekcji i utrwalisz słownictwo, które się w tej lekcji pojawiło, ale także spotkasz słownictwo, które pojawiło się już wcześniej. Rozwiązując ćwiczenia, których trudność narasta stopniowo, nie tylko ćwiczysz nowo poznane zagadnienia, ale również utrwalasz wiedzę, którą zdobyłeś wcześniej.

 

odpowiedzi do ćwiczeń w formacie .pdf

Pomogą Ci one w analizie i eliminowaniu własnych błędów.

 

notatnik do każdej lekcji

Jest to dokument w formacie .pdf z najważniejszymi kadrami z lekcji i miejscem na własne notatki, dlatego szczególnie zachęcam do jego wydrukowania. Zapiski można tworzyć już w trakcie oglądania lekcji, dlatego jest to doskonałe narzędzie do powtórek materiału w późniejszym czasie, szczególnie dla wzrokowców. Nie trzeba włączać lekcji na nowo, bo czasami wystarczy tylko rzucić okiem na zapiski, by wszystko sobie odtworzyć na szybko w pamięci.

 

dodatkowe pliki .pdf do niektórych lekcji

Niektóre lekcje zawierają informacje uzupełniające, przez co jeszcze bardziej można poszerzyć swoją wiedzę.

 

pliki mp3
Do każdej lekcji można pobrać plik audio zawierający całą ścieżkę dźwiękową z filmu. Można sobie go np. nagrać na komórkę i zabrać ze sobą na spacer, tak więc nawet w sytuacji braku internetu, można powtarzać sobie materiał i w tym przypadku jest to świetne rozwiązanie dla słuchowców.
 
 
FISZKI DO NAUKI I POWTÓRKI SŁOWNICTWA
Do każdej lekcji jest nadany dostęp do elektronicznych fiszek, które stworzyłam w aplikacji QUIZLET. Fiszki zawierają nie tylko słówka, ale i wyrażenia czy całe zdania, jakie się pojawiły w danej lekcji wideo. Świetny sposób na powtórki i utrwalenie nowych informacji. Fiszki elektroniczne można drukować i mieć je w formie papierowej, a nawet generować całe listy słówek.

 

Ponadto w aplikacji QUIZLET tworzę dla ambitnych specjalne zestawy słownictwa, w których to kursant znajdzie dodatkowe słownictwo uzupełniające, będące tematycznym zbiorem słów, wyrażeń i zdań. Idealna baza poszerzająca jeszcze bardziej słownictwo.
 
quizy interaktywne

Na platformie internetowej po każdej lekcji można rozwiązać szybki test online sprawdzający, ile wiadomości udało się zapamiętać. Może to być świetna rozgrzewka przed przystąpieniem do pracy z ćwiczeniami w formacie pdf, które pojawiają się od lekcji drugiej modułu drugiego.

W kursie w mogą pojawiać się dodatkowe materiały w formie bonusów, o których tutaj nie wspomniałam!

 

Kurs znajduje się na specjalnej platformie internetowej. Dostęp do niej jest nadawany automatycznie po zaksięgowaniu płatności. Zostaje wówczas wygenerowane hasło do konta, z którego kursant może korzystać do woli w przeciągu ponad dwóch lat (do 30 listopada 2022).

Kursant, mając dostęp do materiałów znajdujących się na platformie (zajrzyj do zakładki : Na czym polega przedsprzedaż), sam decyduje o tempie nauki i przerabia lekcje wtedy, gdy jemu to odpowiada. Może uczyć się w dowolnie wybranym przez siebie momencie dnia lub nocy, z dowolnego miejsca na ziemi – wystarczy tylko, że będzie miał do dyspozycji komputer lub telefon oraz dostęp do internetu.

Kurs jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli jesteś którąś z tych osób, tzn:

 

zaczynających naukę od zera

Przystępując do kursu nie trzeba znać żadnego słowa po francusku!

 

chcących uczyć się samodzielnie

Ucząc się z kursem nie ma potrzeby korzystać z lekcji u korepetytorów, czy zajęć w szkołach językowych.


mających już jakieś podstawy, ale ciągle tkwiących na poziomie A1

Przerobienie pierwszej części kursu pozwoli na sprawne przejście do poznawania materiału na wyższym poziomie.

 

wiecznie początkujących

Szkoda tracić czas na ciągłe zaczynanie od nowa! Z Wielkim kursem nie będziesz już musieć szukać materiałów i za każdym razem zniechęcać się, bo nie posuwasz się do przodu. Wszystko będzie podane na tacy. Wystarczy się tylko uczyć i z tygodnia na tydzień obserwować postępy! 

 

powracających do nauki po latach

Jeżeli już kiedyś uczyłeś się języka francuskiego, to w lekki i przyjemny sposób odświeżysz sobie znany Ci już kiedyś materiał.


mających braki w podstawach

Być może przerobiłeś już podręczniki dla poziomu A2 czy nawet B1, ale wciąż robisz podstawowe błędy (np. rodzajniki to nadal czarna magia), a Twoja wymowa pozostawia wiele do życzenia i mimo znajomości słownictwa i różnych struktur gramatycznych Francuzi nie do końca rozumieją, co do nich mówisz.

W takiej sytuacji kurs może się okazać idealnym rozwiązaniem, bo pomoże Ci uzupełnić braki w podstawach. Pamiętaj, że drzewo z obciętymi korzeniami nie urośnie, nawet jeśli będziesz je ciągle podlewać! Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie porót do podstaw i załatanie dziur.

 

Jeżeli jesteś którąś z powyższych osób, a ponadto chcesz mieć cały materiał podany na tacy w sposób uporządkowany albo mieć poczucie, że jesteś prowadzony za rękę przez meandry języka francuskiego bez zbędnego zastanawiania się, co trzeba przerobić w kolejnym kroku, a także lubisz naukę z filmami i moim sposobem przekazywania wiadomości (który możesz podpatrzeć na kanale YouTube), to ten kurs jest zdecydowanie dla Ciebie! 

oszczędzasz pieniądze

Cały kurs to ponad 10 godzin lekcji wideo wzbogaconych o przeróżne materiały. W lekcjach znajdziesz wyczerpujące wyjaśnienia różnych zagadnień, a do tego ciągle słuchasz francuskiego lektora. Przerabiasz materiał odpowiadający jednemu (a czasami nawet dwóm) semestrom nauki w szkole językowej, a cena, którą za to płacisz jest kilkukrotnie niższa!

 

 

● dostajesz materiały wysokiej jakości

Nie musisz tracić czasu na szukanie kompleksowych materiałów. Wiedzę teoretyczną masz podaną w lekki i zrozumiały sposób przez osobę, która od lat pasjonuje się językiem francuskim i mieszka we Francji. Obecność głosu native speakera wpływa na to, że uczysz się poprawnej wymowy. Poza tym nie uczysz się konstrukcji, które nawet dla samych Francuzów brzmią dziwnie, a które niestety ciągle możesz spotkać w wielu podręcznikach. Z jednej strony uczysz się gramatyki, a z drugiej tak naprawdę poznajesz taki język, jakim obecnie posługują się osoby francuskojęzyczne.

 

● uczysz się, kiedy chcesz
 
To Ty decydujesz, kiedy chcesz się uczyć. Nikt nie wyznacza Ci godziny zajęć. Jeżeli danego dnia zaplanuejsz sobie naukę o 16:00, ale stwierdzisz, że wolisz to zrobić trochę później, to nie musisz się z nikim umawiać na zmianę godziny. W tej kwesti masz całkowitą wolność! Materiały masz na platformie, a od Ciebie zależy, kiedy z nich będziesz korzystać.
 
 
● oszczędzasz czas
 
Nie tylko nie musisz poszukiwać dobrych materiałów, co nierzadko jest bardzo czasochłonne i często kończy się znalezieniem materiałów tylko do jednego konkretnego zagadnienia, by po chwili na nowo rozpoczynać poszukiwania, ale też nie musisz tracić czasu na to by dojechać na zajęcia. Cały kurs masz pod ręką. Masz do niego dostęp z komputera lub komórki, więc jeśli zapragniesz przerobić sobie jakąś lekcję, to już po minucie od pojawienia się tej chęci będziesz mógł się uczyć.
 
Dodatkowo lekcje są dynamiczne. Czas w nich jest maksymalnie wykorzystany, byś jak najwięcej informacji mógł przyswoić. Nie ma tutaj żadnych sztucznych zapełniaczy czasu, które tylko dają złudne wrażenie, że lekcja trwała bardzo długo i wiele podczas niej przerobiłeś. Pamiętaj, że liczy się jakość, a nie ilość!
 
 

 

● możesz powracać do lekcji tyle razy, ile chcesz
 
Każdą lekcję możesz przerabiać wiele razy, czego nie da się zrobić w przypadku tradycyjnych zajęć.
 
 
 
● uczysz się bez stresu
 
Uczysz się w zaciszu domowym, lub tam, gdzie po prostu lubisz (w podróży, na wakacjach, czy gdziekolwiek indziej) i nie odczuwasz żadnej presji. Wszystko przyswajasz w swoim własnym tempie i jeśli potrzebujesz, to wracasz do danego zagadnienia wiele razy. Liczy się, byś zrozumiał i dobrze opanował materiał. Nauka, to nie jest wyścig z czasem, tylko przyjemność, która ma osłodzić Ci życie!

 

 

Tak! Kurs jest przystosowany zarówno do nauki na komputerze, jak i na telefonie. Dzięki łatwemu i szybkiemu dostępowi do platformy możesz uczyć się, kiedy tylko chcesz. Wystarczy tylko mieć dostęp do internetu.

Płatności można dokonać korzystając ze strony PayPal i są to dwie możliwości:

płatność kartą płatniczą (jeśli nie posiadasz konta PayPal i nie masz zamiaru go zakładać)

płatność bezpośrednio z konta PayPal, jeśli takie posiadasz

 

Akceptuję również przelewy bankowe w EURO. Posiadam tylko konto francuskie. Jeśli chcesz dokonać przelewu, to napisz do mnie wiadomość prywatną, a podam Ci numer konta.

Dostęp do platformy z materiałami zostanie Ci nadany w momencie, gdy opłata za kurs zostanie zaksięgowana:

Jeśli płatność została wykonana kartą lub przelew nastąpił z konta PayPal, to będzie to czas zaledwie kilku minut, po którym to będziesz mógł rozpocząć naukę z kursem.

Jeśli wykonałeś przelew bankowy, to dostęp do kursu otrzymasz wtedy, gdy środki przyjdą na moje konto. Może więc to potrwać nawet do kilku dni.

 

Orientacyjne daty kolejnych części kursu:

kurs A2 – pierwsze półrocze 2021

● kurs B1 – drugie półrocze 2021 / pierwsze półrocze 2022

kurs B2 – drugie półrocze 2022 / pierwsze półrocze 2023

 

Tak. Opłatę w EUR można dokonać na dwa sposoby:

● wykonując przelew bankowy na moje francuskie konto
● robiąc bezpośredni przelew na moje konto PayPal

 

Jeśli chcesz zapłacić w EUR, skontaktuj się ze mną w wiadomości prywatnej.

Dostęp do kursu otrzymasz do 30 listopada 2022 roku.

Tak, jednak pamiętaj, że cena kursu wzrośnie!

W tym roku kurs będzie można zakupić dwa razy:

● w przedsprzedaży (15-30 czerwca) za cenę 199 PLN
● w pierwszej edycji (w listopadzie) za cenę 349 PLN

Nie. Cena kursu wzrośnie.

Teraz jest wyjątkowo niska ze względu na fakt, że jest to przedsprzedaż i taka okazja się już więcej nie powtórzy.

● cena w przedsprzedaży (15-30 czerwca) – 199 PLN
● cena w listopadzie – 349 PLN
● docelowa cena kursu w 2021 będzie jeszcze wyższa

Kurs językowy na platformie internetowej jest usługą edukacyjną zwolnioną z podatku VAT. Jeśli chcesz, to możesz otrzymać fakturę bez VAT. Skontaktuj się w tym celu ze mną mailowo.


Na stronie PayPal można płacić na dwa sposoby:

  • robiąc przelew bezpośrednio z konta PayPal (jeśli się takie posiada)
  • wykonując płatność zwykłą kartą płatniczą (bankową) i do tego celu nie trzeba mieć ani zakładać konta PayPal.
  •  
  •  

Czasami zdarza się jednak, że przy przejściu do płatności (po kliknięciu w ostatnim etapie zamówienia przycisku “KONTYNUUJ DO PAYPAL”) wyświetla się strona, na której są dwie opcje:

  • logowanie do konta PayPal
  • otwórz konto
…a więc nie widać możliwości zapłacenia kartą. Zamiast opcji otwórz konto, powinno być zapłać kartą.
 
 

Brak opcji zapłać kartą może czasami wystąpić przy:

  • płatności z telefonu
  • płatności z komputera przy użyciu niektórych przeglądarek internetowych
 

Jak sobie z tym poradzić i móc zapłacić kartą?

  • gdy korzysta się z telefonu czasami wystarczy kliknąć wstecz i jeszcze raz przejść do płatności, by opcja płatności kartą się wyświetliła
  • najlepiej jednak jest korzystać z komputera oraz przeglądarki Google Chrome lub Firefox