Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać na swoją pocztę ciekawostki o języku francuskim, a także informacje o produktach w sklepie. Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania wiadomości.

RÓŻNICE W ODMIANIE CZASOWNIKÓW PIERWSZEJ GRUPY + mp3

Cena: 10,00 zł 10.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Pierwsza grupa czasowników (których bezokolicznik kończy się na -er) jest największą ze wszystkich grup, jednak nawet ją możemy nieoficjalnie (bo niektórzy się temu sprzeciwiają) podzielić na mniejsze podgrupy, charakteryzujące się pewnymi „odstępstwami od normy”. Niektóre czasowniki do niej należące w wyniku odmiany zyskują jakąś dodatkową literę, albo akcent na jednej z liter, albo zamieniają jakąś literę na inną (i to niekoniecznie we wszystkich osobach liczby pojedynczej i mnogiej), albo nawet mają dwie wersje odmiany.

Ciężko dostrzeć takie niuanse przeglądając strony internetowe z odmianą czasowników. Często nawet w książkach do gramatyki nic nie jest na ten temat wspomniane, dlatego też przyszłam Wam z pomocą tworząc cztery tablice wizualne, które zawierają 10 „podgrup” czasowników pierwszej grupy.

Co zawiera produkt?

- 4 tablice wizualne w języku francuskim do druku (format .png),

- 4 pliki mp3 z wymową odmienianych czasowników w présent, conditionnel présent, imparfait, future proche (łącznie 11 min. 24 sek.).

 

Na tablicach znajdują się następujące informacje:

- 10 „podgrup” czasowników, a każda z nich zaprezentowana za pomocą jednego jej przedstawiciela, np. essayer, który charakteryzuje się możliwością odmiany na dwa sposoby,

- koniugacja przedstawicieli danej „podgrupy” (czyli np. j’achète, tu achètes....),

- charakterystyka danej podgrupy (np. podwojenie litery t dla czasowników zakończonych na -eter),

- spis czasowników (łącznie ponad 200, od czasowników popularnych do tych bardzo rzadko używanych) z podobną koniugacją do głównego przedstawiciela danej podgrupy,

- tablice zawierając odmiany dla: présent, conditionnel présent, imparfait, future proche (ponieważ dla nich różnice w odmianie najbardziej się zarysowują).

Wszystko przedstawione w czytelny sposób za pomocą ciekawych form i kolorów!

 

Tablice można wydrukować i powiesić nad biurkiem, a w chwilach wątpliwości do nich zerkać. Tyle wiedzy przedstawionej w zaledwie czterech plikach .png! A do tego nagrania mp3, w których Francuz czyta odmianę czasowników! 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl