Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać na swoją pocztę ciekawostki o języku francuskim, a także informacje o produktach w sklepie. Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania wiadomości.
O mnie

Nazywam się Maria Renaud i mieszkam we Francji. Język francuski jest od kilku lat moją największą pasją, której z ogromną przyjemnością poświęcam się każdego dnia. Jedni przed snem czytają powieści romantyczne, inni czasopisma popularnonaukowe, a ja karmię się wiedzą zaglądając do prawie 1800-stronnicowej księgi "Le bon usage" (M. Grevisse, A. Goosse). Fakt mieszkania w kraju winem płynącym i serem pachnącym sprawia, że językiem Molièra jestem otoczona na co dzień, a ciągła potrzeba samokształcenia jest moim największym silnikiem, który nigdy nie gaśnie i który pomaga mi wznosić się na coraz bardziej zaawansowane poziomy gramatyczne czy leksykalne. Rozmawiam, czytam, słucham, piszę, oglądam i myślę po francusku.

Wybory, jakie podejmowałam będąc nasolatką, nie doprowadziły mnie jednak do drzwi żadnej z filologii. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że kiedyś zapałam taką miłością do nauki języków. W tamtym czasie mój obszar zainteresowań znajdował się na zupełnie innym biegunie. I w ten sposób moje stopy postawiłam tysiące metaforycznych kilometrów dalej, odbierając indeks Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i tam też uzyskałam tytuł magistra. Również na tej uczelni rozpoczęłam studia doktoranckie, które przerwałam na początku trzeciego roku, uznając że to jednak nie jest to, czemu chciałabym poświęcić życie. Chociaż nie pracuję jako chemik i ktoś mógłby pomyśleć, że studia poszły na marne, ja jednak dzięki wielu intensywnym semestrom nauki posiadłam coś bardzo cennego: umiejętność zdobywania i wykorzystywania wiedzy. To dzięki niej nauczyłam się języka francuskiego na takim poziomie, że świetnie radzę sobie we francuskich realiach używając tego języka cały czas, a co najważniejsze: uwielbiam zdobytą wiedzę przekazywać dalej! Jeśli zaglądną Państwo na facebookową stronę Francuskiego Notesika, to zobaczą Państwo, że pomysłów i kreatywności mi nie brakuje. Od dwóch lat publikuję tam treści, które są cenione przez ogromne grono czytelników (ponad 4000 obserwatorów strony, a liczba cały czas rośnie).

A z ciekawostek o moim życiu prywatnym, to jestem żoną przystojnego Francuza, mam cudownego synka o imieniu Philippe oraz dwa koty, które nazywają się tak, jak bracia z serialu "Prison break": Linc i Mike.

W razie pytań zapraszam do kontaktu na adres mailowy: maria.renaud@francuskinotesik.pl

lub poprzez:

formularz kontaktowy

Maria Renaud 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl